Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Po domach chodzili antyterroryści, wypytywali kto u nas mieszka" - list mieszkańca ul. Śniadeckich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Po domach chodzili antyterroryści, wypytywali kto u nas mieszka" - list mieszkańca ul. Śniadeckich
15-04-2016 07:23   Janusz Ludwiczak
"To szereg niedogodności i absolutnie zero korzyści. W mojej klatce są dwa biura. Obok jest cała masa innych firm - ciekawe jak kurierzy tu przyjadą, nie mówiąc o pracownikach czy klientach. Czy ktoś im to zrekompensuje? Po nocy w okna świecili nam latarkami panowie w kominiarkach. Ciekawe, czy w nocy będą nas nachodzić i wypraszać z domów. Kilka tygodni temu chodzili po domach antyterroryści (sic!) i wypytywali kto w domach mieszka. Ciekawe, czy przestępcy z metodą na wnuczka już to odkryli" – list mieszkańca ul. Śniadeckich.

Obchody Chrztu Polski widziane przez mieszkańca okolic Targów, na których odbędzie się jutro wyjazdowe posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, to szereg niedogodności i absolutnie zero korzyści.

Po pierwsze pod własnym domem, ba!-nawet w najbliżej jego okolicy nie mogę zostawić samochodu, ponieważ od 5:00 rano (sic!) będą je zwozić lawetami. Moje auto właśnie odmówiło posłuszeństwa i chyba chce sobie rano gdzieś pojechać na wycieczkę, bo nie chce zapalić. On ma takie kaprysy i zwykle następnego dnia zapala bez problemu. Ale czasem może go pod domem rano nie być.

Po drugie - nie będzie można po 9:00 podjechać pod dom. W mojej klatce są 2 biura. Obok jest cała masa innych firm - ciekawe jak kurierzy tu przyjadą, nie mówiąc o pracownikach czy klientach. Czy ktoś im to zrekompensuje?

Po trzecie właśnie przed chwilą świecili nam latarkami panowie w kominiarkach, po oknach (godzina ok 22). Ciekawe, czy w nocy będą nas nachodzić i wypraszać z domów.

Po czwarte - kilka tygodni temu chodzili po domach antyterroryści (sic!) i wypytywali kto w domach mieszka. Ciekawe, czy przestępcy z metodą na wnuczka już to odkryli.

A teraz morał z tej historyjki - kilka lat temu odbyła się na targach konferencja klimatyczna - kilka tysięcy gości, również politycy, m.in. były już prezydent. Mogliśmy stawać normalnie pod domem, miasto dostało kupę dodatkowej kasy na organizację i zniwelowanie, jak tylko to możliwe, negatywnych konsekwencji dla mieszkańców.

Pytam ja się zatem: czego oni się boją, skoro wprowadzają tak przesadzone środki bezpieczeństwa?

Miłosz Lisiecki
mieszkaniec ul. Śniadeckich


Fot: Miłosz Lisiecki
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: W piątek ulice: Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej i Stolarska będą zamknięte dla ruchu

ZOBACZ TAKŻE: Na Targach odbędzie się Zgromadzenie Narodowe - w "Handlówce" odwołano lekcje

ZOBACZ TAKŻE: Sala Ziemi zamieniła się w salę sejmową {GALERIA ZDJĘĆ}

ZOBACZ TAKŻE: Iglica odleciała w kosmos jak rakieta

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

15-04-2016 16:35:39
Negatyw
@ Rysiek: Z jakiej racji. W przeciwieństwie do słów popularnego zboczeńca - oni są naprawdę u siebie!
15-04-2016 15:48:52
rysiek
Ci którzy mieszkają w okolicy mogą zawsze wyjechać sobie na działkę w plener albo do rodziny przeczekać ten okres i nie ma żadnego problemu.
15-04-2016 11:59:03
Anime
Do fox. Święta prawda. Mam zamiar coś z tym zrobić - na razie po głowie chodzi mi skarga do ZDM. Wiem, że to walka z wiatrakami, ale jeśli wszyscy przemilczymy, to miasto będzie myślało, że tak można robić bo nikt nie ma nic przeciwko. Wszelkie parkingi, które miasto udostępniło są dla uczestników obchodów, zero informacji o mieszkańcach. Podobnie darmowa komunikacja jest tylko dla uczestników. A mieszkańcy płacą podatki i mają się na wszystko godzić, bo inaczej naślą gliniarzy, lawety, straż miejską. Gdzie byli 2 tygodnie temu jak ludzie parkowali gdzie i jak chcieli (Motor Show)? Poza tym sam ton tego nakazywania usunięcia samochodów też był niczego sobie "straż miejska ostrzega". Tu ludzie mieszkają!! Także osoby z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne i chore!! I mają gdzieś czy parlament będzie obradować tu czy w Warszawie! Nie mówiąc o stratach jakie ponoszą firmy mające tu siedzibę..
15-04-2016 11:41:03
Albin
Przypomnijcie sobie definicję słowa 'paranoja'. Paranoik boi się ponad miarę. Wnioski nasuwają się same.
15-04-2016 08:58:29
De.
Ale cyrk robią z tych "obchodów".
15-04-2016 08:53:42
fox
Jest dyskomfort. Ustawiono zakazy parkowania i zatrzymywania się. Mieszkańcom, posiadaczom samochodów, zakazano parkowania pod własnymi domami i nakazano usunięcie samochodów z ulicy w dniu 15.04.16 r., bez najmniejszej propozycji mającej im zminimalizować tę niedogodność. Skoro miasto (?) na to poszło i potraktowało część mieszkańców miasta w ten sposób, mogło chociażby zaproponować na ten czas możliwość darmowego parkowania na parkingu MTP przy ul. Matejki. Potwierdzam, że policjanci po cywilnemu ( z odznakami na piersi) byli także w mojej kamienicy, wypytując mnie o współlokatorów. Sytuacje krępujące, przypominające mi metody z dawno(?) minionej epoki . Akcji informacyjnej ( nie licząc znaków i tablic, których treść rozrastała się systematycznie) zero. Tylko nakaz. Dzisiaj zauważyłem informację, że od godz. 9.00 przejazd ulicą będzie niemożliwy. Do której ? A gdybym chciał na weekend zabrać z domu chorą osobę ? Co wtedy ? W Hali Ziemi obraduje Parlament RP skutecznie odgrodzony... Życzyłbym sobie takiej obecności sił porządkowych podczas trwania imprez targowych uciążliwych dla mieszkańców z bardziej prozaicznych powodów. Pozdrawiam
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: