Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek ulice: Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej i Stolarska będą zamknięte dla ruchu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W piątek ulice: Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej i Stolarska będą zamknięte dla ruchu
14-04-2016 08:57   Janusz Ludwiczak
W piątek wprowadzony zostanie zakaz ruchu oraz parkowania na ul. Śniadeckich, Orzeszkowej, Konopnickiej i Stolarska. Zmiany mają związek z uroczystym Zgromadzeniem Narodowym - plenerowym posiedzeniem Sejmu i Senatu w Sali Ziemi MTP z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Jak już informowaliśmy pod koniec marca mieszkańców ulicy Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej, a także Stolarskiej czekają poważne utrudnienia.

W piątek, 15 kwietnia od godz. 5:00 do 16:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a od godz. 9:00 również zakaz ruchu. Ponadto na ul. Głogowskiej, Roosevelta i Matejki ruchem kierować będzie policja.

Kierowcy, którzy nie przestawią swoich aut będą musieli liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Tego dnia na Targi zjadą posłowie, senatorowie, prezydent RP, przedstawiciele władz samorządowych oraz kościoła. W Sali Ziemi o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste plenarne Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W spotkaniu weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele parlamentów państw europejskich, władz samorządowych oraz kościoła, w tym Apostolski w Polsce Abp. Celestino Miglior.

Nie wiadomo czy zgodnie z obecną praktyką większości posłów obrady prowadzone będą do późnych godzin nocnych. Pewne jest natomiast to, że zaprezentowane zostanie specjalne oratorium 966, którego twórcami są Jacek Sykulski - polski chórmistrz, dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a także profesor Sylwester Dworacki, filolog klasyczny, związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za przygotowanie oratorium odpowiedzialna jest Filharmonia Poznańska.

Ponadto 15 i 16 kwietnia w gmachu Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz (budynek dawnego 8 LO) przy ul. Głogowskiej 92 w ramach 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się specjalna, nadzwyczajna 372. Konferencja Episkopatu Polski. Najprawdopodobniej w kościele Matki Boskiej Bolesnej prymas, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi wezmą również udział w uroczystej mszy świętej.

Zmian w organizacji ruchu na ul. Głogowskiej nie przewiduje się. W piątek i sobotę bez zmian funkcjonować będzie również komunikacja miejska. Jedynie w związku z wydarzeniem "Gdzie chrzest, tam nadzieja" oraz musicalem "Jesus Christ Superstar", które odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w sobotę, 16 kwietnia w godz. od 7:30 do 10:30, od 16:00 do 19:00 oraz od 21:30 do ok. 22:30 tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursować będą częściej, co 10 minut. Ponadto w tych samych godzinach uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 z częstotliwością co 20 minut, która kursować będzie na trasie:
MARCINKOWSKIEGO - Pl. Wolności - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Bałtyk - Grunwaldzka - INEA Stadion - BUDZISZYŃSKA.

ZOBACZ TAKŻE: 13 tysięcy osób przebiegnie przez Łazarz. W niedzielę będą duże utrudnienia w komunikacji


Komentarze (5)

15-04-2016 10:39:44
Anka
A co mnie najwyższa władza państwowa obchodzi? Jest piątek, 15 kwietnia, dzień jak każdy, mieszkam w Poznaniu a nie w Warszawce, niech sobie uroczyste gale na Wiejskiej robią skoro bardzo chcą. Tam jakoś nie zamykają ulic jak przejeżdża władza państwowa. A u nas cyrk jeden wielki. Z tej okazji dziś odwiedzę ZDM..
14-04-2016 18:00:17
do emeryta i anki
Ludzie, czemu wy się oburzacie. Przyjeżdża najwyższa władza państwowa i kościelna i trzeba się temu podporządkować. Oni zawsze mają rację nawet jak zwykli ludzie myślą inaczej.
14-04-2016 09:41:35
poznaniak
Wiem, dostałem przypomnienie od straży miejskiej. Jutro tramwaj. ..
12-04-2016 09:31:16
emeryt
Co z dojazdem do szpitala, czego lub kogo oni się boją. Czy w Warszawie też zamykają ruch jak jedzie kolumna rządowa.
12-04-2016 07:26:04
Anka
Zaraz zaraz. Wg komunikatu ZDM nie było mowy o parkowaniu. Jest zakaz zatrzymywania się i ruchu. Na Ostrowie Tumskim do pojazdów uprzywilejowanych zaliczono mieszkańców. A co z Łazarzem?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: