Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła Podstawowa nr 77 już od dziesięciu lat pomaga afrykańskim dzieciom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła Podstawowa nr 77 już od dziesięciu lat pomaga afrykańskim dzieciom
15-12-2015 08:16   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na "Adopcję Serca" - projekt, który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki. Równocześnie rozstrzygnięty został VIII Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

Już dziesiąty rok Szkoła Podstawowa nr 77 uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc kilku dzieciom w Afryce. Ostatnio "Siedemdziesiątkasiódemka" opiekowała się 11-letnim Dawidem, który zamiast do pracy mógł uczęszczać do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się również wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową. Wykupując "Bilet do stacji życie" (za 72 euro każdy) udało się opłacić leczenie trójki dzieci i wysłać do nich paczki z maskotkami pluszowymi i zabawkami dla niewidomych.

Trzeci rok naszym podopiecznym jest 15-letni Seboya, który gra na trąbce i jest bardzo utalentowany. Zdał z wyróżnieniem egzamin UNISA w klasie trąbki w stopniu III. Opłacamy jego naukę w szkole muzycznej. To 12 euro miesięcznie + 4 zł na koszty administracyjne. Dzięki temu, chłopiec poradzi sobie w dorosłym życiu. Muzyka jest jego największą szansą, bo… Seboya jest niewidomy. I jest sam. Mieszka w internacie, gdzie dzięki pomocy osób, nas wszystkich może się uczyć w szkole dla dzieci niewidomych w Siloe w RPA – wyjaśnia Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Na początku opiekowaliśmy się dziewczynką z Rwandy – Odile. Teraz ma ona już 20 lat i potrafi radzić sobie sama. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej losy. Potem mieliśmy pod opieką siedmioletniego Antosia z Kamerunu. Bardzo krótko. Zachorował na malarię i zmarł. Było nam bardzo, bardzo smutno… Przez 3 lata opiekowaliśmy się jego starszym bratem - Dawidem. W poprzednich latach pomagaliśmy budować, a następnie wyposażać szpitalik dziecięcy dla maluchów cierpiących na chorobę głodową i opłaciliśmy leczenie szóstki dzieci, wykupując im "Bilet Do Stacji Życie" za 72 euro każdy. Wysłaliśmy już trzy paczki do Afryki. Dwie z pluszakami, a jedną z zabawkami dla dzieci niewidomych. Zakupiliśmy również maszynę brajlowską za 1300 zł do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie – wylicza Ewa Miedzińska.

W poniedziałkowy wieczór sale lekcyjne w SP77 zamieniły się w świąteczny jarmark. Na stoiskach można było kupić własnoręcznie przygotowane przez uczniów ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta. Podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych.

Rozstrzygnięty został również VIII Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem" pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej, którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci. W tym roku uczestnicy konkursu musieli napisać opowiadanie "Wymarzona szkolna wycieczka". W sumie nadesłano 33 prace z siedmiu szkół podstawowych - nr 7, 17, 26, 46, 77, 90 oraz Da Vinci.


Komentarze (2)

16-12-2015 14:40:59
robert
moja ukochana szkoła. Tyle lat minęło. Łza w oku się kręci...
15-12-2015 11:03:14
albańczyk
Moja kochana podstawówka. AD. 95-01!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: