Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otworzą Inkubator Kultury, który ma rozwijać łazarskie inicjatywy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otworzą Inkubator Kultury, który ma rozwijać łazarskie inicjatywy
09-12-2015 09:36   Redakcja
Koncerty DJ, wypieki domowego chleba czy warsztaty dźwiękowe dla dzieci – to tylko część wydarzeń zaplanowanych w najbliższy weekend w związku z otwarciem Inkubatura Kultury w kamienicy na rogu Głogowskiej i Gąsiorowskich.

Inkubator Kultury "Pireus" jest miejscem powstającym aby łączyć ludzi i pasje, ciągle się rozwijać i przy tym pomagać rozwijać się innym. Jest to miejsce tworzone społecznie, otwarte dla każdego; dlatego też wspólnymi siłami będziemy tworzyć grafik, planować, ustalać i wymyślać oraz zapewniać pomocne w tym głowy.

Naszym celem jest wsparcie merytoryczne i formalne w zakresie prowadzenia własnych działań kulturalnych, a także realizacja programu najmu lokali na taką działalność. Chcemy również, aby Inkubator Kultury był bazą dla inspirujących projektów oraz przestrzenią współpracy różnych inicjatyw. Będzie to miejsce, dzięki któremu dotychczasowe inicjatywy Łazarza będą miały szanse na rozwój, a nowe życie kulturalne będzie mogło liczyć na wsparcie w debiucie i w usamodzielnieniu. Przeprowadzony remont naszej siedziby jest jeszcze w procesie. Takim samym procesem ma być nasza działalność, ciągle bez kropki, zawsze niewyczerpana – zapowiada Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury.

W ramach otwarcia zapraszamy na piątkową prezentację naszych działań i założeń w Pireusie oraz wspólną zabawę i rozmowy przy koncertowych dźwiękach jak i muzycznym afterparty. W sobotę zapraszamy na różnorodne rozwojowe warsztaty, a od czwartku do niedzieli na wydarzenia towarzyszące otwarciu w różnych lokalizacjach dzielnicy; w tym na warsztat planowania dalszej przyszłości Pireusa – dodaje Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Inkubator Kultury Pireus jest inicjatywą powstałą dzięki współpracy Otwartej Strefy Kultury – Łazarz oraz Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Rady Osiedla Święty Łazarz i Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, a także zaangażowanych mieszkańców Łazarza i Poznania. Wydarzenia otwarcia współfinansowane są ze środków Miasta Poznania.

Program otwarcia Inkubatura Kultury

Piątek, 11 grudnia: Inkubator Kultury - Pireus
17:00 – Otwarcie z udziałem Zastępcy Prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego
17:30 – Prezentacja działań Otwartej Strefy Kultury oraz głównych założeń Inkubatora Kultury
18:45 – Zagłoba, Pireus – historia miejsca. Prezentacja Liliany Domasłowskiej
19:15-20:45 – Koncerty zespołów: Roknel i Sukinkoty, 100 % Rabbit
21:00-23:00 – Dj Józek

Sobota, 12 grudnia: Inkubator Kultury – Pireus
Warsztaty:
10:30-12:00 – Szybki chleb – alternatywne pieczywo z własnego wypieku / prowadzenie : Kulinarne Przygody/
11:00-13:00 – nieUsłuchani ! – warsztaty dźwiękowe dla dzieci /prowadzenie: Hubert Wińczyk – Ogród Łazarz/
12:00 – Akcja Zakopujemy Rybę ! / prowadzenie: Kolektyw Kąpielisko
13:00-16:00 – Mózg i ciało: uważność w ruchu / prowadzenie Gaja Karolczak i Krystyna Lama Szydłowska
16:30-18:30 – Jak mówić bez wysiłku - podstawy emisji głosu w mowie / prowadzenie Ewa Maciorowska/

Wydarzenia towarzyszące:
10.12/ godz.18.00 – Warsztaty projektowania przyszłości Pireusa /miejsce: Perfex/
11/12.12/godz.16.00-19.00 – Pix.house – slideshow na budynkach /miejsca: Perfex, Pireus/
11.12/godz. 19.00/ Wernisaż wystawy Mój Fyrtel /miejsce: Pix. House/
12.12 / godz. 10.00-18.00 kiermasz fotograficzny /miejsce:Pix.house/
12.12/godz.16:00 spektakl teatralny dla dzieci Morska Opowieść Teatr Krokodyl /miejsce: Klub Krąg/
12.12/godz.17:15 Podwieczorek filmowy dla dzieci /miejsce:Klub Krąg/
13.12/godz.13.00 Rozsadź Łazarz Fotobomb(k)ą /miejsce:Ogród Łazarz/
13.12/godz.19.00 performance grupy Seite.30 w ramach P.A.S./miejsce: Galeria Raczej - Perfex/

Roknel i Sukinkoty (Inkubator Kultury - piątek, 11.12, godz. 19:15)
Roknel i Sukinkoty to czteroosobowy skład mieszający rap z improwizowanym jazzem i tym, co tam jeszcze w duszy zagra. Grają, żeby czerpać z tego jak najwięcej frajdy, dlatego każdy koncert jest inny. Tekstowo koncerty opierają się głównie na utworach z EPki To Kto Łupi Chaos . Pierwszego występu Sukinkotów posłuchać można było tego lata, na jeżyckich PZG.

100% Rabbit (piątek, 11 grudnia godz. 19:45)
100% Rabbit to poznański zespół grający alternatywny pop. W skład zespołu wchodzą: Małgola Gulczyńska (wokal, syntezator), Adam Sowiński (gitara). Inspirując się muzyką ostatniego stulecia i tworząc hybrydę różnych gatunków oscylujących wokół muzyki pop, stylem najbliżej im do takich zespołów jak: XTC, Super Furry Animals czy Lilys.

Dj Józek (piątek, 11 grudnia godz. 21:00)
Dj i producent z Łazarskich rejonów, chociaż jego miasto rodzinne to Kalisz. Część kolektywu I’m so addicted i Soul Asylum Records -dwóch silnych muzycznych rodzin. Do Pireusa przyniesie torbę kawałków w wymieszanych klimatach i zobaczymy co się wydarzy na miejscu. Będzie tworzył soundrack zarówno do rozmów w zakamarkach i podniesionym głosem jak i do kameralnej potańcówki.

Szybki chleb – alternatywne pieczywo z własnego wypieku / prowadzenie : Kulinarne Przygody (sobota, 12 grudnia godz. 10:30)
Kilinarne inspiracje kuchnia z przełomu XIX i XX wieku. Pieczywo bez ulepszaczy, zawsze świeże, bez start bezcennego czasu, proste i pewne – pokażemy, nauczymy jak łatwo i szybko można w domu zrobić własny pachnący chleb! W naszych domach znowu będzie pachnieć świeżym chlebem jak za dawnych czasów.

nieUsłuchani ! – warsztaty dźwiękowe dla dzieci (sobota, 12 grudnia godz. 11:00)
Podczas zajęć zwrócimy uwagę na odgłosy naszej dzielnicy, a następnie poprzez zabawy, psikusy dźwiekowe postaramy się na to otoczenie dźwiękowe twórczo i krytycznie wpłynąć. Na warsztaty należy przyjść z czystymi uszami! W razie konieczności zostaną ekspresowo przeczyszczone : )

Akcja Zakopujemy Rybę ! / prowadzenie: Kolektyw Kąpielisko (sobota, 12 grudnia godz. 12:00)
Cykl życia przyrody spowalnia zimą. Łyse drzewa i puste parki nie zachęcają do spacerów. Ale zanim jeszcze spadnie śnieg warto pomyśleć o przygotowaniu ogrodu do mającej już stosunkowo niedługo nadejść wiosny!
Ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego zakopiemy w ziemi rybę. Tę symboliczną ofiarę złożymy, by móc korzystać obfitości i urodzaju w przyszłym sezonie ogrodniczym. Martwa ryba, z którą przejdziemy przez Łazarz sprawi, że ziemia składowana na naszym terenie nie straci swoich odżywczych właściwości, a być może nawet zyska nowe.

Mózg i ciało: uważność w ruchu / prowadzenie Gaja Karolczak i Krystyna Lama Szydłowska (sobota, 12 grudnia godz. 13:00)
Celem warsztatu jest zwiększenie świadomości ciała poprzez kreatywność przy wykorzystaniu metody wizualizacji psychokinetycznej, nauka ruchu uważnego, a nie wzrokowego odwzorowywania kształtów i póz. Rozważymy też kwestie: w jaki sposób ruch i ciało wpływają na nasz mózg? Jak odkrywać możemy wyobrażenia własnego ciała i jak czerpać z jego zasobów? W trakcie zajęć przejdziemy od bardzo precyzyjnych ćwiczeń rozluźniających ciało, poprzez naukę uważności w ruchu, do całkowitej swobody wyrażania siebie w ruchu i tańcu inspirując się stworzonym przez siebie obrazem. Prosi się każdego z uczestników by na warsztaty zabrał ze sobą luźny strój, wygodny nie ograniczający ruchu. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Jak mówić bez wysiłku - podstawy emisji głosu w mowie / prowadzenie Ewa Maciorowska (sobota, 12 grudnia godz. 16:30)
Warsztaty dla osób powyżej 16 roku życia; zwłaszcza polecane dla osób pracujących głosem - animatorów kultury, nauczycieli, osób prowadzących na co dzień zajęcia lub pracujących w grupach. Celem warsztatów jest opanowanie świadomego posługiwania się głosem - zharmonizowania intencji, oddechu, ciała, dźwięku. Nauczenie się jakie ułożenie ciała sprzyja swobodnemu wydobywaniu się głosu, jaki sposób oddychania umożliwia długie i głośne mówienie. Warsztaty prowadzone są w ciągłym ruchu; obejmują ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe, uczynnianie rezonatorów (odpowiedzialnych za siłę i barwę głosu) oraz ćwiczenia artykulacyjne. Uczestnicy proszeni są o ubranie się na warsztaty w luźny, wygodny strój i buty z miękką podeszwą (np. tenisówki).

Warsztaty projektowania przyszłości Pireusa (piątek, 10 grudnia godz. 18:00)
Zapraszamy do włączenia się w proces tworzenia strategii organizacyjnej i dalszych planów dla Inkubatora Kultury poprzez udział w kolejnych już Warsztatach Projektowania Przyszłości. Warsztaty prowadzi Artur Brzyski, doświadczony trener, coach i moderator; projektant usług miejskich.

Pix.house
W ramach otwarcia Pireusa, Pix.house zaprasza na szereg wydarzeń:
• pokazy fotografii na łazarskich budynkach (Pireus, Perfex),/11,12.12, 16:00-19:00/
• ernisaż wystawy fotografii uczestników warsztatów Mój Fyrtel /11.12, 19:00/
• Kiermasz fotograficzny / 12.12, 10.00-18.00/

Klub Krąg (sobota, 12 grudnia godz. 16:00)
W Klubie Krąg przy Dmowskiego 37 w sobotnie popołudnie odbędą się spektakl teatralny dla dzieci Teatru Krokodyl (Morska Opowieść) oraz podwieczorek filmowy dla najmłodszych.

Rozsadź Łazarz Fotobomb(k)ą Ogród Łazarz (sobota, 13 grudnia godz. 13:00)
Wierzba zamiast choinki? Sąsiedzi bliżsi i dalsi! Co powiecie na świąteczne spotkanie w Ogrodzie Łazarz ? Skonstruujmy razem największą bomb(k)ę w mieście! I to bombkę iście łazarską, oklejoną zdjęciami mieszkańców. Przynieście swoje fotografie, mogą być te poukrywane w szafach. Dla tych co zapomną, będziemy też robić zdjęcia na miejscu i wykorzystamy te, powstałe podczas sezonu w Ogrodzie. A jak już zawiesimy bombkę na wierzbie to sobie świątecznie i noworocznie pożyczymy! Zaproście sąsiadów i znajomych, weźcie domowej roboty ciasta i pierniki i chodźcie się integrować zimową porą.

Seite.30 – performance w ramach P.A.S. Performance Art Studies – współpraca Galeria Raczej (Perfex, niedziela 13 grudnia godz. 19:00)
Finałowa prezentacja performatywnej grupy Seite.30 w ramach warsztatów P.A.S organizowanych przy współpracy z Galerią Raczej.Grupa Seite.30 poszukuje nowego podejścia w stosunku do sztuki performance przedstawianej indywidualnie jak i kolektywnie, a także sprawdza możliwości i ograniczenia w zderzeniu z różnymi przestrzeniami, przedmiotami czy okresami czasu.


R E K L A M A

Komentarze (2)

11-12-2015 21:07:20
Ostatni normalny
Albanczyk - prawoslawną czy dla jehowych?
09-12-2015 10:04:38
albańczyk
W 1997 roku miałem tam komunie... a teraz jakieś ezoteryczne przedsięwzięcia :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: