Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biurowce powstały na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biurowce powstały na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich
05-06-2015 10:56   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa UBIQ34 Business Park, który powstał zbiegu ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Wojskowej. Kompleks składa się z trzech budynków o wysokości od dwóch do czterech kondygnacji i łącznej powierzchni 5811 metrów kwadratowych.

Cały kompleks powstał na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy, który z otaczającym go terenem wpisany jest do rejestru zabytków. Został on odrestaurowany i zaadoptowany na funkcje biurowe. W budynku tym znajdzie się również część restauracyjna z tarasem letnim, przylegającym do dziedzińca wewnętrznego łączącego wszystkie trzy obiekty.

Budynek B to obiekt biurowy w standardzie klasy A, pod którym znalazł się parking podziemny dla samochodów i rowerów. Na każdej kondygnacji zaplanowano powierzchnię dla maksymalnie czterech najemców.

Natomiast budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny, umożliwiający dogodną organizację konferencji, wystaw i różnego rodzaju pokazów multimedialnych.

Cały kompleks został wynajęty w ponad 80 procentach. Głównym najemcą jest międzynarodowa firma Deloitte świadcząca usługi z zakresu audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowego, prawnego, finansowego oraz zarządzania. Swoją powierzchnie w kompleksie znalazły również Smay, Lennox Polska, Aluprof, 111 Serwis i biuro projektowe CDF Architekci.

Inwestorem jest poznański przedsiębiorca Karol Fiedor, zaś projekt opracowała pracownia CDF Architekci. Budowę, która trwała półtora roku zrealizowała firma Skanska.


Komentarze (3)

05-06-2015 19:44:14
morlock
Akwaria komponują się świetnie z dotychczasową zabudową (z której zewnętrzne mury jeno ostały) ale po wizycie (kiedyś tam) w biurowcu po PFMZ na Starołęce mam uraz na punkcie tego typu rozwiązań architektonicznych. Po prostu przechodząc obok takiego bloku weneckiego szkła czuję się głupio. Jak mandryl w zoo (choć to niby ja jestem na zewnątrz). Ktoś to tego widoku z obu stron doświadczył zrozumie. Przechodząc vis `a vis tego cholerstwa ani se kurde nieznacznie gaci na jajkach poprawić ani ułożyć odpowiednio podpaskę bo za godzinę - gwiazda internetu na YT. No ale ja tu w końcu robię za malkontenta.
05-06-2015 13:39:06
łazarska pyra
piękna inwestycja, idealnie komponuje się z City Park.
05-06-2015 12:40:21
Kasia
Szkoda tylko, że spokojna spacerowa alejka przekształciła się w ulicę samochodową.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: