Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL otrzymał klucze do lokalu po Magnolii - definitywny koniec restauracji przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL otrzymał klucze do lokalu po Magnolii - definitywny koniec restauracji przy Parku Wilsona
16-12-2014 12:34   Janusz Ludwiczak
Działająca od 2008 roku w lokalu przy ul. Głogowskiej 40, tuż przy Parku Wilsona włoska restauracja Magnolia przeszła do historii. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał klucze do lokalu od właścicieli. ZKZL będzie chciał wynająć nieruchomość. Do momentu kiedy nie znajdzie się chętny nabywca lokal może zostać udostępniony na przykład artystom.

Jak już informowaliśmy w listopadzie włoska restauracja Villa Magnolia najprawdopodobniej zbankrutowała. Przynajmniej od sierpnia lokal jest zamknięty na dobre. Okna Magnolii zasłonięte są kotarami, nie ma również żadnej informacji na drzwiach lokalu. Od ponad tygodnia próbowaliśmy skontaktować się z Magnolią zarówno drogą mailową jak i telefoniczną, jednak bez efektu.

Okazuje się, że właściciele włoskiej restauracji od 2,5 roku zalegali w ZKZL z czynszem. Długi Magnolii sięgają ponad 800 tysięcy złotych. ZKZL złożył pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął też komornik.

Magnolia od 2,5 roku zadłużona jest na ponad 800 tysięcy złotych. Złożyliśmy pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy z właścicielami. Padały deklaracje o spłacie zadłużenia i rozłożenie odpłatności na raty. Problem jednak zaczął narastać. Raz zaległości w płatnościach były spłacane, raz nie. Właściciele mają również lokal na Garbarach, tam też jest zadłużenie i będzie taka sama sytuacja. Czynsz za lokal Magnolii wynosi 25 tys. zł, z tego względu, że nieruchomość ta ma ogromną powierzchnię. Bardzo szybko rosło zadłużenie, doszły do tego odsetki, stąd uzbierało się w sumie ponad 800 tys. zł - powiedział Jarosław Pucek, prezes spółki Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Właściciele Magnolii spotkali się z przedstawicielami ZKZL i zadeklarowali, że opuszczają lokal. Lokal przy Parku Wilsona miasto będzie chciało wynająć. Dopóki nie znajdzie się chętny nabywca dawna Magnolia może zostać udostępniona na przykład artystom, jak ma to miejsce z innymi lokalami, chociażby pustostanem po Hortexie.

Przejęliśmy klucze z protokołem po Magnolii. Lokal przy Głogowskiej 40, który ma 430 metrów kwadratowych powierzchni podstawowej, 220 m kw. piwnic, 200 m kw. tarasu będziemy chcieli wynająć. Zasada udostępnienia miejskich lokali użytkowych dotyczy wszystkich lokali w Poznaniu. Z pewnością nie na stale, bo jednak będziemy się starali ten lokal wynająć. Do czasu, kiedy nie znajdzie się chętny podmiot na wynajęcie lokalu nie widzę problemu jego udostępnienia np. na cele kulturalne - tłumaczy Jarosław Pucek, szef ZKZL-u.

Magnolia została reaktywowana po latach jesienią 2008 roku. Restauracja Villa Magnolia zachęcała klientów włoskimi specjałami, takimi jak carpaccio z ośmiorniczkami, łososiem zawijanym w boczku czy dorszem podawanym w... słoiku.

Magnolia została otwarta po ponad pięciu latach przerwy. Przez ten czas budynek stał pusty i niszczał. Rok wcześniej udało się pozyskać nowego dzierżawcę budynku, którego właścicielem jest miasto, a zarządcą Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Smutny los Magnolii w swoje ręce postanowiła wziąć Jolanta Orzeszko-Wiercińska, która w okresie studiów, będąc studentką pobliskiego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (na ulicy Strusia) odwiedzała dawną włoską restaurację.

Remont budynku trwał rok, jednak nie przeszkodziło to, aby w maju w Magnolii odbyły się przyjęcia komunijne. Oficjalnie restauracja została otwarta w listopadzie 2008 roku.

Na 422 metrach kwadratowych przygotowano miejsce dla 260 gości. W Magnolii pracę znalazło aż 30 kelnerów z różnych krajów – między innymi z Anglii i Irlandii. Jest też Francuz.

Magnolia organizowała również przyjęcia firmowe, koncerty na żywo, a także pokazy iluzjonistów.


Komentarze (3)

17-12-2014 07:05:46
Negatyw
Czy właściciele oddali poszkodowanym zaliczki wpłacone a.konto imprez, które się nie odbyły i już nie odbędą? / Przykład, że można zbańczyć, mając nawet bandyckie ceny...
16-12-2014 16:27:41
Mała
Też wiadziałam , że coś wywozili w sobote ale nie sądziłam , że to właściciele.
16-12-2014 14:11:29
obserwator
"Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął też komornik." - chyba nie zdążył zająć bo właściciele w weekend prowadzili szeroko zakrojoną akcją wywożenia, wszystkiego co można wywieźć z w/w lokalu ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: