Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy Prezydent Poznania złożył ślubowanie. Ryszard Grobelny przekazał insygnia Jackowi Jaśkowiakowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy Prezydent Poznania złożył ślubowanie. Ryszard Grobelny przekazał insygnia Jackowi Jaśkowiakowi
08-12-2014 15:33   Janusz Ludwiczak
W Ratuszu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowo wybranego Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

W uroczystości wzięli udział poznańscy radni, posłowie Adam Szejnfeld, Rafał Grupiński i Filip Kaczmarek, arcybiskup Stanisław Gądecki, przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej, dyrektorzy poznańskich instytucji i inni zaproszeni goście.

Na początku radna Joanna Frankiewicz podziękowała ustępującemu prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu.
Dziękujemy za to wszystko, co zrobił pan prezydent dla naszego miasta. Po szesnastu latach Poznań jest zupełnie innym miastem - powiedziała Joanna Frankiewicz, radna klubu Poznański Ruch Obywatelski.

Były prezydent Ryszard Grobelny powiedział, że choć żal mu żegnać się z funkcją gospodarza miasta, to ma nadzieję, że Poznań będzie dalej zmieniał się na lepsze. Zaapelował też do wszystkich o wsparcie dla nowego prezydenta i możliwą pomoc w realizacji jego zamierzeń.

Prezydent elekt Jacek Jaśkowiak powiedział, że należy współpracować ponad partyjnymi podziałami, a Poznań potrzebuje współpracy ze społecznymi działaczami, którzy również współtworzą miasto.

Następnie nowy prezydent złożył ślubowanie i tym samym objął urząd.

Po uroczystości Jacek Jaśkowiak przedstawił swoich trzech zastępców: Jakub Jędrzejewski zajmie się gospodarką komunalną i sportem, Mariusz Wiśniewski będzie odpowiadał za oświatę i bezpieczeństwo a Maciej Wudarski za politykę przestrzenną, transport publiczny i ochronę środowiska. Nazwisko czwartego wiceprezydenta zostanie podane po zakończeniu negocjacji z kandydującą na nie osobą.

Po objęciu stanowiska wiceprezydenta Poznania przez Mariusza Wiśniewskiego i Jakuba Jędrzejewskiego będą oni musieli zrezygnować z mandatu Radnego Miasta Poznania. Na ich miejsce wejdą kolejne osoby z listy, według kolejności zdobytych głosów, są to Małgorzata Dudzic-Biskupska (okręg III) oraz Grzegorz Jura (okręg V).


Komentarze (4)

09-12-2014 20:04:51
M.Łazarz
Od kilku lat piszę że najwięcej światłych rad udzielają klawiaturowi działacze. Siedzę w ciepełku przed monitorem i naprawiają świat..Zapraszam do pracy na rzecz Osiedla,Poznania.Zaznaczam że trzeba mieć dużo czasu na załatwianie spraw w Urzędach przed południem i dużo czasu na udział w spotkaniach popołudniowych/wieczornych Rady,konsultacjach społecznych,udziałem w Komisjach Rady Miasta,spotkaniach mieszkańców ...Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski to jeden z najbardziej pracowitych i merytorycznych radnych poprzednich kadencji.Dzięki komisji rewitalizacji śródmieście Poznania zmienia się na lepsze.
09-12-2014 15:27:36
JS
Roman, krytykowanie nic nie kosztuje. Zwłaszcza w internecie. Zwłaszcza, gdy się płaszczy tyłek przed monitorem i jest się nierobem mającym mnóstwo czasu na pisanie bzdur w necie :)
09-12-2014 10:17:01
Roman Modrzynski
Łatwo oceniac bedac z boku trudno rządzic majac na sobie wiele tysiecy par oczu ...
08-12-2014 15:38:34
JN
Gratulacje należą się nowemu wice - Panu Mariuszowi Wiśniewskiemu - który w tym roku już drugi raz zasłużył sobie na wysoką funkcje publiczną z partyjnego nadania Partia rządzi, Partia radzi, Partia nigdy Cię nie zdradzi! Gratulacje!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: