Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie chcą Ryszarda Grobelnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie chcą Ryszarda Grobelnego
31-07-2014 13:36   Janusz Ludwiczak
Już prawie tysiąc osób zapowiedziało na portalu społecznościowym, że nie zagłosuje na Ryszarda Grobelnego. Na Facebooku powstały również strony: "Grobelny musi odejsć" czy "Grobelny Ryszard Pierwszy na KRULA Wielkopolski".

934 osoby w ciągu paru godzin zadeklarowały (w momencie powstawania tego artykułu), że wezmą udział w wydarzeniu "NIE zagłosuję na Grobelnego w wyborach samorządowych 2014", które utworzono na portalu społecznościowym Facebook.

Ryszard Grobelny jest złym prezydentem, ponieważ jego różnorakie decyzje od długiego czasu wskazują na to, że jest kompletnie odcięty od codziennego życia mieszkańców Poznania. Rządzi w oderwaniu od potrzeb mieszkańców i ignoruje wszelkie sygnały alarmujące z ich strony.
Pomysł bezpośrednio wziął się z impulsu po ogłoszeniu wiadomości, że Ewa Wójciak dostała wypowiedzenie. A impuls podyktowany był też długotrwale narastającą frustracją i irytacją z powodu kierunku, w jakim w wyniku decyzji Prezydenta, zmierza rozwój (a raczej upadek) miasta Poznania
- wskazuje Anna Rogaczewska, inicjatorka wydarzenia.

Gdy próbuję wyobrazić sobie, że miałby rządzić kolejną kadencję, oczami wyobraźni widzę kolejnych moich znajomych wyprowadzających się z Poznania, widzę wymierające centrum naszego miasta i betonowe pustynie w miejscach, gdzie jeszcze udało się zachować zieleń. Wolę sobie nie wyobrażać kolejnych 5 lat z Ryszardem Grobelnym jako Prezydentem naszego miasta. A żeby nie musieć sobie tego wyobrażać, postanowiłam zmobilizować znajomych i ich znajomych do tego, by wzięli udział w głosowaniu i byśmy wspólnie nie dopuścili więcej Ryszarda Grobelnego do władzy - dodaje Anna Rogaczewska.

Osób niezadowolonych z obecnego prezydenta Poznania jest sporo. Na Facebooku powstały również strony: Grobelny Ryszard Pierwszy na KRULA Wielkopolski, Grobelny STOP czy Ryszard Grobelny musi odejść!. Na m.in. nieudane inwestycje miejskie zwracają uwagę twórcy strony: Aleksander Łukaszenko o Polsce.

Ryszard Grobelny jest gospodarzem miasta już od 16 lat. Poznaniem rządzi dokładnie od 1998 roku. W poprzednich wyborach, które odbyły się na przełomie listopada i grudnia 2010 roku został wybrany na IV kadencję. Wtedy uzyskał 66,26% (69 533) głosów pokonując Grzegorza Ganowicza, który zdobył 33,74% (35 400) głosów. Dla porównania w I turze na Ryszarda Grobelnego zagłosowało 49,52% (81 341) wyborców.

W 1990 r. uzyskał mandat radnego miejskiego, zasiadał w niej przez trzy kadencje do 2002 roku. W 1991 Ryszard Grobelny wstąpił do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a następnie do Unii Wolności. Rok później wszedł w skład zarządu miasta. W roku 2010 był członkiem Platformy Obywatelskiej. W tym samym roku został uhonorowany Różą Franciszki Cegielskiej za osiągnięcia w budowie samorządu terytorialnego.

Prezydent Ryszard Grobelny od 2003 roku jest też prezesem Związku Miast Polskich. Otrzymał również ordery i odznaczenia państwowe: Złoty Krzyż Zasługi (w 2005 r.), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2010) i Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej (2012), a także liczne nagrody i wyróżnienia: Odznakę honorowa "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego" (2009), Złotą Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" (2010), Różę Franciszki Cegielskiej za osiągnięcia w budowie samorządu terytorialnego (2010), a w styczniu tego roku otrzymał tytuł "Najlepszy prezydent miasta" w ogólnopolskim rankingu "Perły Samorządu 2012" zorganizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

Wiadomo już, że o stanowisko gospodarza Poznania będą ubiegać się: Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny (niezależny), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Anna Wachowska-Kucharska (Społeczna Inicjatywa Poznaniacy) i Maciej Wudarski (Prawo do Miasta).

Na sześciu kandydatów zapewne się nie skończy. Twój Ruch chce swojego kandydata na prezydenta Poznania wystawić Marka Siwca. W wyborach samorządowych startować mogą też kandydaci PSL, komitetu Korwina-Mikke, a także być może nowopowstałego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. Na listach zapewne pojawi się również komitet niezależny.


Komentarze (3)

04-08-2014 18:10:32
Poznaniak też
Spadaj Babo..... tez do Radojewa..... biurwa zapewne
03-08-2014 14:30:59
warszawianka
Dziwię się mocno.Ja lubie pana Grobelnego, dużo spraw załatwił dla poznaniaków, no z pewnością skorzystał osobiście, Jego sprawa! Pan Korwin Mikke, toż to sama OBRAZA , jak w ogóle można było na takiego , przepraszam,cisną się na usta paskudne słowa, / nie użyję, abym nie miała kłopotów / głosować, Makabra jedna. A któż to za ludzie na kolanach?I przed czym. Długie lata mieszkam w Poznaniu, lubię to miasto bardzo.
31-07-2014 19:53:24
poznaniak z Łazarza
Prawdziwy art. pras. To prawda ja tez nie lubię Grobelnego On musi odejść .... Mówiąc bardzo bardzo delikatnie to ściemniacz i łgarz . więc nie spada do Radojewa . BRAVO p. Redaktorze
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: