Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tadeusz Dziuba będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Ryszard Grobelny ma 37% poparcie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tadeusz Dziuba będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Ryszard Grobelny ma 37% poparcie
02-07-2014 12:57   Janusz Ludwiczak
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że ich kandydatem na prezydenta Poznania będzie już po raz drugi Tadeusz Dziuba. Pojawił się też pierwszy sondaż wyborczy, który przeprowadził IBRIS Homo Homini na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl. Na Ryszarda Grobelnego zagłosowałoby 37,2 % ankietowanych poznaniaków.

Kandydatów PiS na kandydata na prezydenta Poznania było w sumie trzech: Zbigniew Czerwiński - szef klubu w Sejmiku Wielkopolski, Szymon Szynkowski vel Sęk - szef poznańskiego PiS, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Poznania oraz Tadeusz Dziuba - obecnie poseł RP. Kandydata wybrano przez głosowanie. Ostatecznie 9 z 17 głosami wybrano Tadeusza Dziubę (co ciekawe Szymon Szynkowski vel Sęk otrzymał tylko o jeden głos mniej).

Moją wizją jest miasto dla zwykłych ludzi, którzy potrzebują odrobiny wypoczynku, rozrywki, szybkiego i łatwego przemieszczania się po mieście dla siebie i dla rodzin. Teraz jest to miasto dla wybranych grup interesów. Jeśli nie ma w Poznaniu propozycji dla tych mieszkańców, którzy nie są zamożni, to oni będą uciekać - powiedział Tadeusz Dziuba, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

Decydującym czynnikiem jest rozpoznawalność i tu prezydent Grobelny jest trudny do przebicia. Nie wszystko jest stałe i niezmienne. Poznaniakom potrzebna jest zmiana, która otworzy perspektywy dla zwykłych ludzi - dodał poseł Tadeusz Dziuba.

W ostatnich wyborach samorządowych Tadeusz Dziuba zajął trzecie miejsce. W całym Poznaniu zagłosowało na niego 14,08% wyborców (którzy oddali 23 121 głosów). Na Łazarzu Tadeusz Dziuba zajął również trzecie miejsce - zdobywając 14,45% głosów.

Pojawił się również pierwszy sondaż wyborczy. W połowie czerwca instytut IBRIS Homo Homini na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl zapytał poznaniaków na kogo oddaliby głos w jesiennych wyborach samorządowych. Na Ryszarda Grobelnego zagłosowałoby 37,2% mieszkańców. Tadeusz Dziuba z PiS zyskałby 10,7% głosów, Tomasz Lewandowski z SLD - 7,9% głosów. W sondażu uwzględniono również Marka Woźniaka (17,7%) i Jacka Jaśkowiaka (10,8%). 14,7% ankietowanych jeszcze nie wie czy i na kogo odda głos. Sondaż przeprowadzony był w dniach 14-16 czerwca na, próbie tysiąca osób. Dopuszczalny błąd wynosi 3,1%. Udział w wyborach zadeklarowało 52,2% badanych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: