Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowa "ósemka" została otwarta {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowa "ósemka" została otwarta {GALERIA ZDJĘĆ}
04-03-2014 01:31   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek odbyła się uroczystość otwarcia nowego pawilonu 8a, który powstał na terenie MTP w ciągu dziewięciu miesięcy. Wydarzenie było połączone z galą rozdania nagród "Złoty medal MTP - Wybór Konsumentów 2013". W trakcie uroczystości wystąpil Teatr Roma i V6, zaś galę poprowadził Tomasz Kammel.

W czerwcu 2013 r. rozpoczęła się budowa nowego pawilonu 8a, który powstał w miejscu hali zbudowanej przez Szwajcarów w 1977 roku. Stara "ósemka" została wyburzona, gdyż nie odpowiadała już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrosła z 4,50 m do 10 m.

Nowy pawilon 8A ma 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wynosi 36 415 m3. Budynek jest połączony nadziemnym łącznikiem z Centrum Kongresowym (pawilon 15), w którym mieści się Sala Ziemi - największa sala kongresowo-widowiskowa w Polsce, mogąca pomieścić 2 tys. gości. Szeroki na ponad 6 metrów i długi na ponad 72 korytarz umożliwił organizację w pawilonie 15 dużych wydarzeń konferencyjnych i kulturalnych równolegle z większymi eventami w "czteropaku". Łącznik jest zawieszony na wysokości powyżej 5 metrów nad poziomem jezdni. Do jego budowy zostało użytych aż 520 m2 szkła.

Kryzys gospodarczy dotknął prawie wszystkich, ale targi wyszły szczęśliwie z tej zawieruchy w dobrej kondycji. Budowa pawilonu trwała dziewięć miesięcy. Chcemy, by to Targi były miejscem przyjaznym dla mieszkańców sąsiednich ulic i dzielnic - powiedział w trakcie uroczystego otwarcia nowego obiektu Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Inwestycje Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się wtedy kiedy w Europie i znacznej części świata był kryzys gospodarczy. Kryzys kojarzy nam się ze słowem złym, sytuacją krytyczną, chociaż w językach narodów Azji południowo-wschodniej kryzys oznacza szansę. MTP pokazują, że współpraca dwóch właścicieli - Skarbu Państwa i samorządu lokalnego może dawać dobre efekty, podobnie jak w wielu instytucjach targowych w Europie. Pozostaje życzyć, nam Poznaniakom i Polakom, żeby targi były powodem do dumy i przyczyniały się do rozwoju naszego kraju, do poprawy konkurencyjności, a pozycja Polski w Europie była odpowiednia - dodał Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Otwarcie nowej "ósemki" zbiegło się z galą podsumowującą plebiscyt "Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów". Uroczystość zgromadziła firmy, których produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem, a następnie znalazły uznanie w oczach osób odwiedzających targi oraz internautów. Nagrodę tą odebrali przedstawiciele 26 firm i instytucji. Galę poprowadził Tomasz Kammel. W trakcie uroczystości wystąpił Teatr V6 oraz Teatr Roma.

W ciągu kończącej się kadencji obecnego zarządu, w latach 2009-2014 MTP zainwestowały w rozwój i modernizację swoich obiektów prawie 200 milionów złotych. Dzięki podjętym inwestycjom teren ekspozycyjny o łącznej powierzchni 136 tys. m2 stał się idealnym miejscem do spotkań biznesowych w salach konferencyjnych jak i imprez skierowanych do kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Każdego roku Międzynarodowe Targi Poznańskie są gospodarzem ponad 80 imprez targowych, 2 tys. kongresów, konferencji i wydarzeń specjalnych goszcząc blisko milion uczestników z całego świata.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: