Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za trzy tygodnie zakończy się budowa nowej "ósemki". W miejscu Adrii powstał parking - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za trzy tygodnie zakończy się budowa nowej "ósemki". W miejscu Adrii powstał parking
22-01-2014 01:07   Janusz Ludwiczak
Do 12 lutego ma zakończyć się budowa nowego pawilonu 8a. Obiekt powstaje w miejscu, w którym znajdował się "Pawilon Szwajcarski" zbudowany w 1977 roku. Hala będzie połączona specjalnym nadziemnym łącznikiem z pawilonem 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi.

Już 240 dni trwa budowa nowego pawilonu 8a, który powstaje w miejscu hali zbudowanej przez Szwajcarów w 1977 roku. Stara "ósemka" została wyburzona, gdyż nie odpowiadała ona już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m.

Lada chwila, bo 27 stycznia, zostaną zakończone prace związane z budową wewnętrznej części łącznika nadziemnego pomiędzy Pasażem a Pawilonem 15 (chodzi o część przebiegającą wewnątrz pasażu przy Pawilonie 8A). W samym pawilonie zakończono już kładzenie posadzek, uruchomiono zasilanie rozdzielni głównej pawilonu. Trwają jeszcze prace budowlane związane z wykończeniem pomieszczeń wewnętrznych pawilonu: takich jak sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby 12 lutego udostępnić powierzchnię wystawienniczą na potrzeby związane z montażem stoisk na Targi "Meble 2014" - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Nowy pawilon 8a, którego budowa zakończy się w połowie lutego będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3.

W miejscu, w którym znajdowała się restauracja Adria powstał parking dla pracowników MTP.

Na terenie też trwają pomniejsze prace, które również przyczyniają się do zwiększenia komfortu naszych gości, jak i osób pracujących na targach. Zakończyła się już modernizacja nawierzchni po restauracji Adria - parking jest już użytkowany przez pracowników - wyjaśniają MTP.

To konie koniec inwestycji na Targach. Latem planowana jest budowa kolejnego łącznika, który ma połączyć największy pawilon - nr 5 z pawilonem 6. MTP przeprowadzą również modernizację "trójki". Ma zmienić się fasada pawilonu znajdującego się od strony ul. Roosevelta.

Są dwa elementy w tej przebudowie. Pierwszy to elewacja, która odstaje od tych dwóch nowoczesnych sąsiednich pawilonów 3 i 3a, które są pokryte specjalnymi płytami o kolorze matowo-stalowym. Chcemy w ten sam sposób zrobić tą część, która pochodzi z lat 70. Będzie to przebudowa fasady i wnętrza. Od strony ul. Roosevelta znajdują się sklepy i restauracje, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten deptak wzdłuż hal stał się rodzajem sprintu ludzi do pociągów. On nie sprzyja zatrzymaniu się, ale wycina nam spory kawałek wewnątrz hali, to jest 1000 metrów kwadratowych. Powierzchnie te chcemy przeznaczyć na cele administracyjne - wyjaśnia Andrzej Byrt, szef Targów.

W ramach inwestycji nie tylko zmieni się elewacja "trójki", ale również wymienione zostaną trzy bramy wjazdowe od strony ul. Roosevelta i Bukowskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: