Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie wielkie pożegnanie "Ósemki" - zjazd absolwentów, parada i licytacja pamiątek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie wielkie pożegnanie "Ósemki" - zjazd absolwentów, parada i licytacja pamiątek
13-11-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
W lipcu przyszłego roku "Ósemka" wyprowadzi się z budynku przy ul. Głogowskiej 92, który przejmie kuria. Równocześnie szkoła obchodzić będzie 90-lecie istnienia. Z tej okazji 7 czerwca planowany jest wielki bal jubileuszowy i spotkanie absolwentów. We wtorek założone zostało również Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Jak już pisaliśmy w sierpniu na przełomie czerwca i lipca VIII Liceum Ogólnokształcące wyprowadzi się z budynku przy ul. Głogowskiej 92, należącego już do Kurii do nowej siedziby przy ul. Cegielskiego w centrum miasta. Tak się składa, że pożegnanie "Ósemki" z Łazarzem zbiegnie się z 90-leciem szkoły.

We wtorek w auli "Ósemki" odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego celem będzie budowanie społeczności uczniów, absolwentów i sympatyków szkoły, pielęgnacja historii, organizacja spotkań i wydarzeń, a także wydawanie publikacji i popularyzacja wiedzy na temat "Ósemki".

Pomysł założenia stowarzyszenia zrodził się w momencie kiedy zapadła decyzja, że mamy się stąd wyprowadzić. Dopóty dopóki tutaj jesteśmy, jesteśmy kojarzeni z tym miejscem. Przez wiele lat współpracowaliśmy ze stowarzyszeniem absolwentów przedwojennego gimnazjum i liceum, które niestety umarło śmiercią naturalną. "Ósemka" nadal ma być kojarzona nie tylko z tym miejscem, ale ludźmi, którzy są z nią związani. Chcemy udowodnić, że niezależnie od tego, gdzie będziemy w Poznaniu to wciąż będzie to ta sama szkoła - powiedział Marek Grefling, dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Na sobotę, 7 czerwca 2014 r. zaplanowano wielki zjazd absolwentów pod hasłem "Ósemka to my". O godz. 9:30 w Sali Ziemi MTP odbędzie się część uroczysta i artystyczna. W samo południe w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, absolwentów, pracowników szkoły. O godz. 13:30 odbędą się spotkania koleżeńskie w salach lekcyjnych, jeszcze w starej siedzibie przy ul. Głogowskiej 92. Natomiast o godz. 20:00 w hotelu Novotel Poznań rozpocznie się bal absolwentów.

Bal absolwentów przewidujemy na 8 tysięcy osób. 7 czerwca 2014 będzie również ostatnia okazja by usiąść w ławce 8 Liceum a nie w szkole katolickiej, która ma tutaj powstać. Chcemy, by tego dnia szkoła zamieniła się w wielką kawiarenkę, w której absolwenci będą mogli powspominać co działo się kilka lat temu. Tydzień przed 7 czerwca chcemy uczestniczyć w Paradzie Łazarskiej. Głównym uczestnikiem ma być prezydent Ryszard Grobelny, który jest absolwentem "Ósemki". Na pożegnanie planujemy również koncert i licytację pamiątek. Być może będę tym ostatnim, który symbolicznie zamyka po raz ostatni drzwi i oddaje klucze. Umowę mamy podpisaną do 14 lipca 2014 - dodaje Marek Grefling, dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków VIII LO zacznie działać po ukonsytuowaniu się i zatwierdzeniu przez sąd. 3 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie, w trakcie którego wybrany zostanie zarząd i uchwalony zostanie statut stowarzyszenia.


R E K L A M A

Komentarze (10)

12-04-2014 15:32:07
walinski przemyslaw absolwent
przeciez to koszmar ; to pietnasty wiek ; kto na to pozwala .
29-03-2014 20:53:19
absolvent 2
proponuję na tacę wszystkie swoje oszczędności . Nasza szkoła powstała za pieniądze publiczne nie kleru.
16-01-2014 21:28:03
Hos
Msza nikomu nie zaszkodzi. Intencję każdy może mieć swoją, np. za VIII LO i uczniów. A odprawiać Ją nie będzie kuria tylko księża, którzy w tej szkole pracowali. Społeczeństwo chce by kościół sam się utrzymywał, no to to robi i podchodzi do sprawy jak wielka korporacja. Ale i ja uważam, że pewne sprawy powinny być załatwiane poza rachunkiem ekonomicznym. (VIII LO i baletówka). Każda ze stron ma pewnie i swoje racje.
17-11-2013 08:46:19
E
Szkoda tylko, że zrobiła się z tego wewnętrzna i nieco "sztywna" impreza (spotkanie na MTP i bal). Zabrakło mi w tym programie zwykłego spotkania absolwentów, uczniów oraz mieszkańców Poznania w różnym wieku, choćby i pd chmurką, którzy wspólnie mogliby pożegnać szkołę w tym miejscu. To mogło być miejskie wydarzenie. A msza po konflikcie z kurią? No cóż, Ósemka nie od dzisiaj jest silnie związana z Kościołem - widocznie przyzwyczajenie okazało się silniejsze. No cóż...
16-11-2013 13:15:14
BBB
O kurde... ale o co chodzi z tą mszą? Zarąbują nam szkołę, a teraz będzie wielka uroczystość, czy może powiedzą, że "sorry, ale musieliśmy zabrać Wam szkołę...."
14-11-2013 23:03:26
absolwentka 2
Sytuacja kuriozalna,jestem zniesmaczona tą mszą.Co za hipokryzja!
14-11-2013 14:30:50
ósemkowiczka
to będzie msza w intencji kurii - żeby się w koncu opanowała
14-11-2013 12:53:46
absolwentka
Najpierw robią to z naszym liceum, teraz próbują wywalić szkołę baletową. Usuwają wszystkie przeszkody na swojej drodze. Wiara to jedno ale instytucja jaką jest kościół w Polsce to jakieś żarty. Nic tylko kasa i władza.
14-11-2013 02:46:42
Mateusz
A ta msza, to w intencji czego będzie? Przewiduję weselną atmosferę. Wszak prowadzący mają wprawę w godzeniu sprzeczności.
13-11-2013 19:59:57
absolvent
Kurio dziękujemy! Na chciwy kler i tak piekło czeka...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: