Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezes Targów Mistrzem Mowy Polskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezes Targów Mistrzem Mowy Polskiej
27-09-2013 15:48   redakcja, MTP
Dr Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich został nagrodzony tytułem Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Nominacje do tytułu Mistrza Mowy Polskiej przyznawało grono ekspertów złożone z wybitnych językoznawców, ale ostateczny wybór był decyzją czytelników, internautów i użytkowników telefonów komórkowych, którzy mogli oddawać głosy na najlepszego, ich zadaniem, kandydata.

Wśród nominowanych obok Andrzeja Byrta znaleźli się również prof. Arkadiusz Jawień, ks. Alfred Wierzbicki, Grażyna Lutosławska, Juliusz Kulesza, Janusz Olejniczak, Katarzyna Pakosińska, Piotr Fronczewski, Teresa Drozda, Teresa Księska-Falger, Tomasz Zimoch i prof. Wawrzyniec Konarski.

Prezes MTP otrzymał wyróżnienie podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się w poniedziałek wieczorem w Teatrze Starym w Lublinie. Podczas wydarzenia, tytułem Mistrza Mowy Polskiej zostali nagrodzeni także Tomasz Zimoch, dziennikarz sportowy radiowej Jedynki, Grażyna Lutosławska z Radia Lublin i Arkadiusz Jawień, lekarz, naukowiec, wykładowca i prezes Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Program Mistrz Mowy Polskiej ma już 13 letnią tradycję. Powstał w 2000 roku z inicjatywy Magazynu Konsumenta Solidna Firma. Przez ten czas do konkursu zgłoszono ponad 1000 kandydatów, a Laureatami zostało blisko 50 osób. Wśród jego zwycięzców są m.in. Władysław Bartoszewski, Gustaw Holoubek czy Stanisław Tym.

Andrzej Byrt od 2009 roku jest prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z Targami był związany zawodowo już w latach 1978-1986, w latach 1982-1986 pełnił funkcje dyrektora naczelnego. Później był radcą handlowym w ambasadzie w Brukseli i wiceministrem w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą.

Od 1995 do 2001 r. był po raz pierwszym ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Republice Federalnej Niemiec. W tym samym roku w rządzie Leszka Millera objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2002 r. ponownie został ambasadorem RP w Niemczech.

Andrzej Byrt otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezes MTP otrzymał także Wielki Krzyż Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, a także estoński Order Białej Gwiazdy II klasy. 20 września Andrzej Byrt skończył 64 lata.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-09-2013 16:17:04
Aras
Zasłużony tytuł!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: