Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Polska Biega(ła)... na MTP {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Polska Biega(ła)... na MTP {WIDEO}
21-05-2012 02:06   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w samo południe ponad 50 uczestników wystartowało w biegu, który prowadził wokół targowych pawilonów.

Po raz pierwszy w historii przestrzeń poznańskich Targów zamieniła się w tor do biegania. Punktualnie w niedzielne południe 55 śmiałków spróbowało swoich sił w 2,6-kilometrowym biegu. Trasa biegu prowadziła wokół targowych pawilonów. Start biegu zlokalizowany był przy Iglicy, a meta w czteropaku (w łączniku pawilonów 7, 7a, 8 i 8a, gdzie odbywały się targi "Fit-Expo").

Czegoś takiego w historii Targów jeszcze nie było. Ten bieg jest częścią ogólnopolskiej akcji "Polska Biega", którą od kilku lat organizuje "Gazeta Wyborcza". Postanowiliśmy w tym roku dołączyć się do tej akcji, wpisuje się to w kalendarz targowy, gdzie odbywają się targi "Fit-Expo". Trasa biegu została poprowadzona między pawilonami targowymi - powiedział Jacek Rychlewski z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wśród biegaczy znalazł się sam prezes MTP, Andrzej Byrt (z numerem startowym 36).

Regularnie biegam, na krótkie dystanse 5-10 km. Brakuje biegów na krótkie dystanse, by zachęcić ludzi do biegania, zwłaszcza, że w Poznaniu odbywa się największy w Polsce maraton. Pomyślałem sobie więc dlaczego nie zorganizować biegu na terenie MTP. Mamy bezpieczny teren, w samym centrum Poznania, w dodatku odcięty od ulicy. Od tej pory chcemy co roku organizować taki bieg - objaśnia Andrzej Byrt, prezes MTP.

Najstarszy uczestnik biegu miał 65 lat, a najmłodszym zawodnikiem była 5,5-letnia Lena. Jako pierwszy na metę dotarł Piotr Myślak z czasem 7 minut i 18 sekund. W nagrodę otrzymał od prezesa Targów pamiątkową statuetkę i komplet sportowych upominków.

Proszę sobie ten wynik wpisać do życiorysu. Gdyby kiedyś pan starał się o pracę na Targach, od tego wyniku proszę zacząć - żartował Andrzej Byrt, prezes MTP.

Warto biegać, bo każdy po tym lepiej się czuje. Można się odstresować. Biegając poznaje nowych, sympatycznych ludzi. Jest to doskonały pomysł zorganizowania biegu, zwłaszcza na tak krótkim dystansie - mówi Piotr Myślak, zwycięzca biegu.

Wśród uczestników rozlosowane zostały też nagrody rzeczowe. Rolę "sierotki Marysi" pełniła najmłodsza zawodniczka 5,5-letnia Lena. Mocno zszokowana była zawodniczka z numerem 31, gdy okazało się, że otrzymała nagrodę w postaci netbooka z oprogramowaniem.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal, butelkę wody, napój energetyczny i banana.

A już w najbliższą niedzielę, 27 maja w ramach 23. Dni Łazarza w Parku Kasprowicza odbędzie się IV Bieg Łazarski "Arena 2012". Zbiórka o godz. 9:00 przy wejściu na pływalnię letnią.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (1)

22-05-2012 15:20:26
artur-bednarek@o2.pl
Bardzo fajny bieg, największe gratulacje dla młodych uczestników :) za rok znowu będziemy z małą Lenką
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: