Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie nie mają gdzie usiąść na przystanku przy Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie nie mają gdzie usiąść na przystanku przy Targach
02-08-2013 01:31   Janusz Ludwiczak
Od roku trwa przebudowa Kaponiery. Podobnie jak było to podczas I etapu przebudowy ul. Roosevelta tramwaje zatrzymują się na przystanku "Most Dworcowy" na ul. Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego. Pasażerowie narzekają jednak, że nie dość, że tramwaje jeżdżą teraz rzadko, a ulicą Głogowską kursują tylko dwie linie to na dodatek nie mają gdzie usiąść w oczekiwaniu na swój tramwaj.

Podobny problem pojawił się dwa lata temu, gdy przed Euro 2012 realizowany był I etap przebudowy ulicy Roosevelta (pomiędzy Mostem Dworcowym a Mostem Uniwersyteckim). Wtedy na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego powstały tymczasowe przystanki "Most Dworcowy", na których zatrzymywały się tramwaje aż sześciu linii (nr 6, 8, 13, 14, 16 i 18). Już wtedy zapomniano o ustawieniu ławek dla pasażerów, o czym szerzej w artykule: Na przystanku przy Moście Dworcowym pojawiły się ławki.

Od roku, dokładnie od 11 sierpnia 2012 roku trwa przebudowa Ronda Kaponiera i znów na ulicy Głogowskiej funkcjonuje przystanek "Most Dworcowy". Pasażerowie narzekają jednak, że nie dość, że tramwaje jeżdżą teraz rzadko, a ulicą Głogowską kursują tylko dwie linie to na dodatek nie mają gdzie usiąść w oczekiwaniu na swój tramwaj.

Nie dość, że ulicą Głogowską jadą tylko 2 linie, a tramwaje kursują co 20 minut to nie ma gdzie usiąść na przystanku przy Moście Dworcowym w kierunku Hetmańskiej. Czy to taki wielki problem ustawić dwie ławki? - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasza internautka, Marta Kozłowska.

Rozumiem remonty, objazdy, zmienione trasy, ale nie rozumiem dlaczego na przystanku linii nr 14 i 18 przy Moście Dworcowym nie można umożliwić nam oczekiwania na tramwaj na siedząco. Przystanek ten znajduje się przy samych Targach, a także przy wejściu do nowego dworca PKP - żali się Patryk Mechnowicz.

Sprawę przekazaliśmy MPK, które odpowiada za przystanki tramwajowe.

Dziękujemy za sygnał. Postaramy się zadziałać coś w tej sprawie - powiedziała Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Podobny problem z brakiem ławek występował przez kilka tygodni na przystanku "Zajezdnia Głogowska". Od poniedziałku przystanek ten będzie likwidowany. Być może MPK lub ZTM powinny przenieść przynajmniej jedną wiatę na przystanek "Most Dworcowy". Wtedy pasażerowie będą mieli nie tylko gdzie usiąść, ale również schronić się przed deszczem. Wiaty powinny zmieścić się na tej wysepce, której szerokość jest zbliżona do wysepki przystanku przy zajezdni.


Komentarze (3)

02-08-2013 23:20:54
do as
Myślę, że gdybyś miał/miała 70-80 lat, nie zadawałbyś tak idiotycznych pytań.
02-08-2013 10:03:18
as
a na co siadac na przystanku? w koncu nazywa sie to "przystanek" nie "przysiadek"?!?!
02-08-2013 07:32:26
paramido
Brak myślenia czy wyciągania wniosków wsród publicznych decydentów, którzy z założenia powinni służyć społeczeństwu. Zrzucam to na wojnę i długie lata komuny, co spowodowało wyrugowanie mózgów. Inaczej wytłumaczyć tego sie nie da...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: