Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek przy Moście Dworcowym stał się dłuższy i szerszy. Niebawem pojawią się tam ławki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek przy Moście Dworcowym stał się dłuższy i szerszy. Niebawem pojawią się tam ławki
28-09-2011 16:06   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich wspólnie z MPK poszerzył i wydłużył tymczasowym przystanek tramwajowy, znajdujący się na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Targów. Niebawem na tym przystanku pojawią się ławki. Niestety w dalszym ciągu ławek nie ma na przystanku autobusowym przy Rondzie Kaponiera.

Od 8 września, kiedy rozpoczął się remont ulicy Roosevelta sześć linii tramwajowych (nr 6, 8, 13, 14, 16 i 18) zatrzymuje się na tymczasowym przystanku, który powstał na wąskiej wysepce znajdującej się na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Targów. Równocześnie Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) wyłączył z ruchu dwa z czterech pasów ruchu.

ZDM razem z MPK postanowili poszerzyć i wydłużyć ten tymczasowy przystanek tramwajowy. Pod koniec ubiegłego tygodnia zamontowane zostały specjalne płyty i barierki.

Przystanek ten był mało komfortowy dla pasażerów. Znajdowała się tam wąska wysepka. Poszerzeniem przystanku zajął się ZDM - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

MPK zasugerowaliśmy, że na przystankach "Most Dworcowy" brakuje ławek. Przewoźnik zdeklarował, że postara się to zmienić.

Przystanek do tej pory był bardzo wąski. Po postawieniu ławki zostałoby na nim niewiele miejsca. Gdy ZDM poszerzył przystanek postaramy się umieścić tutaj ławki, tak by pasażerowie mogli przysiąść w oczekiwaniu na tramwaj - dodaje Iwona Gajdzińska z MPK.

Niestety od trzech tygodni pasażerowie, którzy czekają na autobus na Rondzie Kaponiera nie mają gdzie usiąść. Zarząd Transportu Miejskiego, który od maja odpowiada za infrastrukturę autobusową do tej pory nie ustawił ławek, na których mogliby czekać pasażerowie. Pisaliśmy o tym dwa tygodnie temu w artykule: "Nie ma gdzie usiąść na Kaponierze. Przystanek przeniesiono, ale zapomniano o ławkach".

Z przystanku "Rondo Kaponiera", zlokalizowanego na ulicy Zwierzynieckiej, pod hotelem Mercure odjeżdża osiem dziennych i siedem nocnych linii autobusowych (nr 48, 59, 63, 77, A, L, T1, 238, 239, 240, 242, 249, 251 i 252). Poprzednio przystanek ten znajdował się na "Bałtyku", na ulicy Roosevelta, przed skrzyżowaniem z ul. Bukowską. Przystanek został przeniesiony, jednak zapomniano o ławkach dla pasażerów, w szczególności osób starszych. Wieczorami i w niedzielę ławki te okazałyby się bardzo przydatne, bowiem autobusy odjeżdżają rzadziej, co 20-30 minut.

Sprawę przekazaliśmy 13 września, od razu po naszej publikacji do Zarządu Transportu Miejskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: