Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną chodniki na ulicy Sczanieckiej. Na Głogowskiej będą ławki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną chodniki na ulicy Sczanieckiej. Na Głogowskiej będą ławki
12-07-2013 00:47   Janusz Ludwiczak
W pierwszą środę lipca odbyła się sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, podczas której postanowiono przekazać 150 tysięcy złotych na remont chodników w ciągu ulicy Sczanieckiej. Inwestycja ta ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Łazarscy radni omówili również propozycje Zarządu Osiedla do planu wydatków na rok 2014. Jedną z propozycji jest przeznaczenie środków na małą architekturę w ul. Głogowskiej. Dzięki temu na głównej ulicy Łazarza pojawić mają się ławki i donice z kwiatami i krzewami.

Na początku sesji część radnych wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Anny Susickiej ze stanowiska wiceprzewodniczącej Rady Osiedla.

Z uwagi na sporadyczne uczestnictwo w sesjach i pracy rady osiedla występujemy z wnioskiem o odwołanie koleżanki Anny Susickiej ze stanowiska wiceprzewodniczącej Rady Osiedla Św. Łazarz - argumentował radny Tomasz Wojciechowski.

Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz poprosił radnych o poczekanie z przystąpieniem do tego punktu do przybycia na posiedzenie samej zainteresowanej. W końcu po prawie godzinie radna Anna Susicka zadeklarowała, że zrezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącej rady.

Podczas sesji łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie zmian w planie wydatków na ten rok. 29 600 zł zamiast na budowę bieżni lekkoatletycznej w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego (Szkoła Podstawowa nr 69 i Gimnazjum nr 53) zostanie przeznaczone na wymianę nawierzchni boiska do koszykówki z asfaltowej na trawiastą. Szkoła wystąpiła o zbyt małe środki na zrealizowanie pierwotnej inwestycji. Budowa bieżni kosztować miała 70 tys. zł.

W tym roku nie zostanie również przeprowadzony remont nawierzchni boiska w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła w tym roku 150 tysięcy złotych. Wymogów formalnych nie spełniła obecna dyrekcja szkoły. Zamiast tego radni postanowili przekazać te środki na remont chodników na fragmencie ulicy Sczanieckiej. Zadanie to miało pierwotnie być realizowane w przyszłym roku. Natomiast remont boiska w SP26 zostanie przeprowadzony w 2014 roku.

Aby tak się stało konieczne było pozytywne zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2013 rok przez Radę Miasta Poznania. Dzięki tej uchwale udało się także dokonać ważnego przeniesienia środków finansowych, w tegorocznym planie rzeczowo-finansowym, Rady Osiedla św. Łazarz. Kwotę 150.000 złotych z zadania remont nawierzchni boiska przy Szkole Podstawowej nr 26 przeniesiono na realizację zadania związanego z remontem chodnika ulicy Sczanieckiej. Dzięki temu uda się wykorzystać wymienioną kwotę w sposób odpowiedzialny i służący społeczności Łazarza. Gdyby nie dzisiejsza uchwała środki te mogłyby zostać niewykorzystane. Ubolewam, że nie doszło, nie z winy Rady Osiedla Św. Łazarz i służb miejskich, do realizacji pierwotnie zaplanowanego zadania przy SP 26. Mam nadzieję, że zostanie ono wykonane w 2014 roku - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Najwięcej czasu Rada Osiedla Św. Łazarz poświęciła jednak omówieniu propozycji Zarządu Osiedla do planu wydatków na rok 2014. 7 sierpnia odbędzie się sesja, w trakcie której przyjęty ma zostać przyszłoroczny budżet.

I tak 150 tys. zł miałoby zostać przekazane na budowę nowej nawierzchni boiska w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego. Zarząd Dróg Miejskich miałby otrzymać 235 tys. zł na przebudowę chodnika przy ul. Niegolewskich i 85 tys. zł na remont chodnika przy ul. Jarochowskiego (na odcinku pomiędzy ul. Winklera a Hetmańską). Zarząd Osiedla Św. Łazarz zaproponował również przeznaczenie 54 tys. zł na małą architekturę na ul. Głogowskiej.

Na ulicy Głogowskiej mogłoby pojawić się ławki i donice na kwiaty i krzewy. Jest tutaj widoczny brak ławek, miejsc, gdzie można usiąść i na chwilę wypocząć. Za przykład może służyć ulica 23 Lutego - wyjaśniał radnym Filip Olszak, członek Zarządu Osiedla Św. Łazarz i przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Ponadto w ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Św. Łazarz chce przeznaczyć 100 tysięcy złotych na budowę placu zabaw w Parku Wilsona dla dzieci starszych. Inwestycja ta miałaby zostać zrealizowana również z "grantu". W tym celu łazarscy radni spotkają się we wtorek na nadzwyczajnej sesji, w trakcie której maja podjąć "uchwałę w sprawie przystąpienia Osiedla Św. Łazarz do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta- osiedli w 2014 r. (granty).".


Komentarze (4)

20-07-2013 11:53:33
Łukasz Prymas
Pomysł ławeczek nie służy odpoczynkowi takiemu wakacyjnemu, chodzi o to by wracając np. z Rynku Łazarskiego na dajmy na to Stablewskiego móc przysiąść na chwilkę z siatkami wypełnionymi różnymi towarami i odsapnąć chwilkę. Sprawdza się to bardzo dobrze na Starym Mieście, czemu u nas nie ma się sprawdzić? Poza tym to oferta przede wszystkim dla starszych mieszkańców Łazarza, którzy bardzo często chcą przysiąść na chwilkę i odpocząć w drodze do domu.
12-07-2013 22:29:40
Magda
A ja popieram pomysł ławeczek na Głogowskiej.W całej okolicy ich brakuje.Fajnie czasami usiąść na chwileczkę i pogapić się na życie ulicy.
12-07-2013 13:42:04
Slawek
Wypocząć siedząc na Głogowskiej. Ubawiłem się..
12-07-2013 09:22:38
Mieszkaniec
Jaki odcinek ul. Sczanieckiej? Za 150tys nie da sie z 2 stron całej ulicy zrobić.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: