Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obwód SP90 sięgnie do ulicy Wojskowej? Rada Osiedla Św. Łazarz przygotowuje budżet - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obwód SP90 sięgnie do ulicy Wojskowej? Rada Osiedla Św. Łazarz przygotowuje budżet
27-06-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała m.in. wstępne koncepcje dotyczące nowych obwodów szkół podstawowych, które mają zostać wprowadzone z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Okazuje się, że sprawa ta może podobnie jak w przypadku gimnazjów budzić kontrowersje. Szkoła Podstawowa nr 90 chce bowiem powiększyć swój obwód aż po ulicę Wojskową.

Podczas 26. sesji zwyczajnej, która odbyła się 19 czerwca Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała wstępne propozycje do planu wydatków na 2014 rok. Zarząd Dróg Miejskich przedstawił szacunkową wycenę remontu chodników. I tak remont chodników na ul. Sczanieckiej (pomiędzy Jarochowskiego i Kasprzaka) miałby kosztować 230 tys. zł. Natomiast remont chodników na ulicy Jarochowskiego (pomiędzy Winklera i Palacza) ZDM szacuję na 105 tys. zł. Z kolei według przedstawionego kosztorysu wymiana chodników na ul. Dmowskiego (pomiędzy Rynkiem Łazarskim a Potockiej) kosztowałaby 300 tys. zł.

W trakcie ostatniej sesji łazarscy radni omawiali również wstępne koncepcje dotyczące nowych obwodów szkół podstawowych, które mają zostać wprowadzone z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Okazuje się, że sprawa ta może podobnie jak w przypadku gimnazjów budzić kontrowersje. Szkoła Podstawowa nr 90 chce bowiem powiększyć swój obwód aż po ulicę Wojskową. Radni do sprawy wrócą w sierpniu.

Na zakończenie Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała również przedstawiony przez ZDM projekt koncepcyjny przebudowy ulicy Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera, Góreckiej oraz budowy ulicy Nowo Opolskiej w związku z budową centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis.

Kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w środę 3 lipca. Wtedy radni omówią wstępne propozycje wydatków w przyszłorocznym budżecie, który wyniesie 887 147 złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: