Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Lidia Dudziak chce, by rondo przy nowym dworcu PKP i PKS nosiło imię Lecha Kaczyńskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Lidia Dudziak chce, by rondo przy nowym dworcu PKP i PKS nosiło imię Lecha Kaczyńskiego
21-05-2013 01:34   Janusz Ludwiczak
Czy budowane rondo przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym otrzyma imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Z taką propozycją wyszła radna PiS Lidia Dudziak. Z kolei według innych propozycji patronem ronda ma być Stefan Stuligrosz lub Krzysztof Skubiszewski.

W listopadzie zakończy się budowa nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center, które stanowić będą część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Radna PiS Lidia Dudziak zaproponowała, by nowe rondo, które będzie mieścić się w pobliżu Mostu Dworcowego otrzymało imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Poznań jest tak dużym miastem więc czas już, żeby osoba naszego prezydenta Lecha Kaczyńskiego została również w tym mieście uświetniona. Szuka się dobrych miejsc. Moim zdaniem to nie mogą być drobne uliczki osiedlowe. Będziemy o tym rozmawiać jeszcze na klubie - powiedziała Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z PiS.

A dlaczego akurat Rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego a nie ofiar katastrofy smoleńskiej?

Uważam, że Lech Kaczyński był naszym prezydentem, bardzo wspaniałym człowiekiem. Ci, którzy w to nie wierzą to historia kiedyś to oceni. Był to dla mnie bardzo dobry prezydent, któremu zależało na Polsce i na Polakach i właśnie dlatego - uważa radna Lidia Dudziak.

Pojawiają się również inne propozycje. Patronem nowego ronda miałby zostać profesor Stefan Stuligrosz lub minister Krzysztof Skubiszewski.


R E K L A M A

Komentarze (10)

22-05-2013 10:12:31
Joanna
Znowu ma być koścółkowo?! Ludzie opamiętajcie się . Pani radna ma inne pola do popisu i jakoś jej tam nie widać . Chociażby działania na rzecz patologii w dzielnicy, w której mieszka!Zobaczcie jak pięknie zorganizowane są place rekreacyjne na Ratajach .Można poćwiczyć w dowolnej chwili zamiast chodzić daleko i czekać na termin rehabilitacji Jest tyle wolnego miejsca w naszej dzielnicy , na które ani p. Wośkowiak ani p. Dudziak ani p. Hera nie mają pomysłu ! Ale błysnąć takim nazewnictwem ...oooo , to taaaak!!!
21-05-2013 18:54:39
morlock
@41d8 Jeśli nie stać ciebie choć na prozaiczny nick typu noo, nie wiem np. ubolek, prowokacio, miss idolencja a tak łatwo rzucasz oszczerstwami to może napisz nam co takiego Pani Dudziak "ma za uszami" dodaj jeszcze co mają za uszami inni Radni niezgodni z tffu-oją doktryną zarządzania Miastem a kolidujący z racji innego niż jedyne prawomyślne czyli twoje ugrupowanie "bandami" bo sądząc po tym jak szafujesz "moherami" to inni dla ciebie to ... no właśnie!? Kim są inni według ciebie demo-krat-o/tko? A jeśli już p.Ludwiczak upublicznił twój wpis z "moherem" jako inwektywą to se ulżyj!
21-05-2013 17:58:14
41d8
pani radna ostatnio zachowuje się jak moherowy beret dosłownie obserwując ją to jak lata komuny udaje bardzo świętą a swoje za uszami ma
21-05-2013 17:16:39
emeryt
Dla pani Dudziak był bardzo dobry a dla innych.
21-05-2013 12:37:45
Joa
Ja proponuję Prezydenta Macieja Frankiewicza, szkoda,że dopiero po jego śmierci wiele osób go doceniło.
21-05-2013 10:20:05
kaśka
A jakie to niby zasługi ma Lech Kaczyński dla Poznania??
21-05-2013 10:05:09
Iwona
A ja proponuję Arkadego Fiedlera.
21-05-2013 09:05:11
olga46
Pani radna foruje PIS . A nie wszyscy go popieramy i to na zawsze!!!!. Mamy wielu poznaniaków , którzy zasłużyli na uwiecznienie w mieście np Prof. Stuligrosz - przyniósł sławę miastu i rozsławił na świecie!!!Tak samo prof. Skubiszewski , prof. Dega, prof.Drews i wielu innych . Obracajmy się wokół naszego miasta a nie szukajmy warszawian , gdańszczan etc. Niech to będzie ktoś , kto był wizytówką naszego miasta , kto uczynił wiele dobra dla ludzi, tu , u nas! Nie dajmy się zwariować!
21-05-2013 07:10:33
morlock
Prof.Stuligroszowi należy się bardziej reprezentacyjne miejsce. Rondo Kaponiera, Kopernika czy jak tam przez lata było nazywane bardziej Mu przystoi. A to rondełko przy ZCK? Niech jego patronem zostanie np. Jacek Skubikowski. No ale to moje, subiektywne zdanie.
21-05-2013 06:24:44
olga
Uważam , ze mamy wybitnych poznaniaków i w naszym mieście powinni znaleźć miejsce w nazewnictwie np: Prof. Dega , Prof. Stuligrosz , Krzysztof Skubiszewski i inni . Dlaczego Kaczyński w Poznaniu?Jestem przeciwna , aby wnosić do miasta warszawiaków!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: