Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Grobelnego? Zdecydują radni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Grobelnego? Zdecydują radni
21-02-2013 13:00   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji miejscy radni będą głosować nad projektem uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego złożyli na początku lutego radni SLD i PiS, o czym więcej pisaliśmy 5 lutego.

Rada Miasta Poznania, mając na względzie zagrożenie zapaścią finansów komunalnych i spiętrzenie problemów społecznych i ekonomicznych, których obecny Prezydent nie jest w stanie rozwiązać zmuszona jest podjąć decyzję o zorganizowaniu referendum ws. odwołania Prezydenta Poznania w trakcie kadencji. Każdy kolejny dzień prezydentury Ryszarda Grobelnego pogłębia istniejące problemy oraz zmniejsza szanse na wydobycie naszej wspólnoty samorządowej z kryzysu finansowego. Szczegółową motywacją wnioskodawców, która legła u podstaw niniejszego projektu uchwały, jest szereg rażących błędów i zaniechań Prezydenta miasta Poznania Ryszarda Grobelnego w zarządzaniu miastem w niemal wszystkich dziedzinach. Obecna polityka Prezydenta sprawia, że z jednej strony mieszkańcy nie mogą liczyć na rozwiązanie kluczowych problemów miasta np. oświatowych, komunikacyjnych, mieszkaniowych. Z drugiej zaś strony Prezydent miasta doprowadził finanse poznańskiego samorządu do katastrofalnego stanu, a niemal dwumiliardowe zadłużenie istotnie ograniczyło potencjał inwestycyjny miasta w najbliższych latach. Taki stan jest efektem kumulacji wielu czynników zawinionych przez Prezydenta miasta - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

By referendum mogło zostać przeprowadzone musi zgodzić się więcej niż połowa z 37 radnych. Wiadomo, że przeciwni przeprowadzeniu referendum będą radni z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelski (PRO).

"Ze zdumieniem ale też i z rozbawieniem zapoznaliśmy się z pomysłem naszej nowej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej dotyczącym organizacji referendum w sprawie odwołania prezydenta Grobelnego. Ze zdumieniem, gdyż radni koalicji PiS-SLD składając swój wniosek pod dyskusję Rady z góry zakładają, że on nie przejdzie. Jak inaczej tłumaczyć fakt, że żaden z klubów, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani też Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zgłosił poprawki do budżetu, przeznaczającej środki na organizację referendum. A tych pieniędzy w budżecie nie ma.
[...]
Przeprowadzenie referendum w Poznaniu to koszt 1 miliona złotych. Jeśli jakimś cudem okazałoby się ono skuteczne, będzie to oznaczało przyśpieszone wybory. Czyli kolejny milion złotych. Dodajmy, że wybory odbyłyby się pewnie na kilka miesięcy przed zaplanowanymi listopadowymi wyborami w 2014 roku"
- czytamy w oświadczeniu Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego.


Komentarze (2)

26-02-2013 11:04:56
morlock
@poznaniak. Pierwej głosowało a teraz odwoływać chce. Łej, lemingi! Zaraz coś napisze że emigruje z Poznania/Polski bo jemu/jej źle, pozostałych zostawiając w bajzlu który same wywołało swoimi wrzutami do urny. Czystej krwi mieszańce canis familiaris. Tfu - to nie obelga a stwierdzenie faktu.
21-02-2013 13:17:49
poznaniak
Referendum miało być zaraz po Euro 2012. To jest zagrywka poznańskiej koalicji SLD-PiS. Winny syfu w tym mieście nie jest Ryszard G, ale jest ludzie w zarządach dróg i tęmpych mózgów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: