Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ryszard Grobelny najlepszym prezydentem, a Poznań najlepszym miastem w Polsce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ryszard Grobelny najlepszym prezydentem, a Poznań najlepszym miastem w Polsce
17-01-2013 21:28   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania Ryszard Grobelny otrzymał nagrodę "Najlepszy prezydent miasta" w ogólnopolskim rankingu "Perły Samorządu 2012" zorganizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Poznań został uznany również za najlepszy samorząd w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Ogólnopolski ranking "Perły Samorządu", który organizuje Dziennik Gazeta Prawna polega na porównaniu 5 najlepszych prezydentów miast, 10 burmistrzów i 15 wójtów oraz 5, 10 i 15 miejsc, gmin wiejskich, miast poniżej 100 tys. mieszkańców i miast powyżej 100 tys. mieszkańców wyróżniających się szczególną działalnością w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji.

Najlepszym prezydentem miasta okazał się gospodarz Poznania. Tuż za nim znalazł się Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, a na miejscu trzecim Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

Poznań został uznany również za najlepszy samorząd w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk, a na trzecim Olsztyn.

Nagrodę w imieniu Miasta Poznania odebrał wiceprezydent Tomasz Kayser.

W wyborze najlepszych samorządowców - prezydentów, burmistrzów i wójtów oceniano kadencyjność, inicjatywy społeczne, aktywność w sieci, w mediach oraz w strukturach samorządowych. Znaczenie miały też takie elementy jak: dostęp urzędu dla petentów w tym e-urząd i dostosowanie go dla niepełnosprawnych, liczba złożonych wniosków o finansowanie zewnętrzne i liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków.


R E K L A M A

Komentarze (3)

18-01-2013 22:49:48
JS
Janie Niezbędny, Grobelny sam się nie wybrał na kolejną kadencję. Więc o co żale? Trzeba było tyłek ruszyć i iść na wybory.
18-01-2013 20:34:40
Jan Niezbedny
Chyba żart p. Redaktorze. Wszak ten Pan Ryś G to... aż szkoda słów. Na myśli mam tyle epitetów i porówna wraz z wulgaryzmami , że dostał bym kare za ich użycie opisują prace syzyfową Rysia G. Lepiej niech jedzie do Warszawy lub Brukseli . Tam jeszcze go nie poznali z dziedziny ściemniania i "zaciskania " pasa mieszkańcy Poznania. Brukseli. Jego chory uśmieszek , szyderczy mówi sam za siebie. Chyba ktoś se jaja robi z poznaniaków, którzy muszą za tego pana płacić.
18-01-2013 17:16:37
Mix
To jest BAAARDZO dobre. ;) Zadłużenie też mu policzyli? I to, że kilka miast musiało wycofać się z kolejnej, zaawansowanej inwerstycji, bo JEDNO Z NICH, takie zatłoczone, na literkę "p", nie było w stanie wywiązać się z...konieczności posiadanie WKŁADU WŁASNEGO? Grunt to poznańśki PR - najlepsza umiejętność Waszych urzędników.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: