Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Ryszard Grobelny sprawdził na jakim etapie jest przedłużenie PeSTki i przebudowa Kaponiery - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Ryszard Grobelny sprawdził na jakim etapie jest przedłużenie PeSTki i przebudowa Kaponiery
05-01-2013 01:34   Janusz Ludwiczak
W czwartek gospodarz naszego miasta sprawdził na jakim etapie realizowana jest budowa trasy PST do Dworca Zachodniego i przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycje te mają być ukończone jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Na początek prezydent Ryszard Grobelny w obecności przedstawicieli spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012, Zarządu Dróg Miejskich i dziennikarzy sprawdził plac budowy dworca tramwajowo-autobusowego na Junikowie i budowanych wiaduktów pod III ramę komunikacyjną w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

Mamy gotowy budynek dworca na Junikowie. W 100% wykonana jest linia tramwajowa od Jeleniogórskiej. Obecnie wylewany jest beton pod wsporniki i oczepy. W miesiącu marcu chcemy mieć gotowy jeden obiekt mostowy z linią tramwajową - zapewniał Andrzej Nowakowski, prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tramwaje na Junikowo powrócą w maju.

Następnym punktem była budowa trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Prezydent Ryszard Grobelny w lakierkach brodząc w błocie szedł przez plac budowy. Sprawdził m.in. zadaszony peron przyszłego przystanku PeSTki, który powstał przy Dworcu Zachodnim oraz budowane przejście podziemne, które połączy Dworzec Zachodni z peronami i stacją PST. Następnie prezydent szedł po nowych torach tramwajowych szybkiego tramwaju, które prowadzą pod estakadą ul. Roosevelta.

Prezydent sprawdził również na jakim etapie jest przebudowa Kaponiery. W połowie roku ma rozpocząć się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.

W lipcu zamierzamy rozpocząć Mostu Uniwersyteckiego. 2/3 tego mostu chcemy rozebrać zanim ruszy PeSTka. Nowy Most Uniwersytecki ma być gotowy do końca przyszłego roku - tłumaczył Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

Prezydent Grobelny zajrzał także do Kaponiery Kolejowej. Ten samodzielny obiekt fortyfikacyjny, który znajduje się pod przejściem podziemnym pod Rondem Kaponiera został zbudowany w 1872 roku, w celu osłaniania ogniem linii kolejowych prowadzących w kierunku Torunia i Stargardu Szczecińskiego. Kaponiera Kolejowa położona była pod drogą wylotową biegnącą od Bramy Berlińskiej w kierunku pierwszego dworca kolejowego przy ul. Gajowej.

Na koniec prezydent zobaczył na jakim etapie jest budowa nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich oraz budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Mam na tyle doświadczenia, że wolę dmuchać na zimne. Nikt nie sygnalizuje mi żadnych zagrożeń. Chętniej pojawię się tutaj tuż przed odbiorem, w terminach, które są dziś powyznaczane i powiem, że wszystko jest ok. Ale doświadczenie mi mówi, że dopóki budowa trwa zawsze może się coś wydarzyć - podsumował Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (1)

05-01-2013 21:22:57
Poznaniak
A ten Co tam robi........
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: