Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyrzeźbiony z lodu Kazimierz Nowak wita podróżnych przed nowym dworcem kolejowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyrzeźbiony z lodu Kazimierz Nowak wita podróżnych przed nowym dworcem kolejowym
08-12-2012 00:22   Janusz Ludwiczak
W piątek przez trzy godziny na kładce łączącej Most Dworcowy z nowym budynkiem dworca kolejowego powstawała rzeźba z lodu przedstawiająca słynnego poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka z rowerem.

W piątek na kładce, łączącej Most Dworcowy z budynkiem nowego dworca kolejowego Poznań Główny stanęły trzy olbrzymie bryły lodu. W ciągu trzech godzin dwóch artystów rzeźbiarzy Polak Michał Micuła i Francuz Samuel Girault wyrzeźbili słynnego poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka z rowerem.

Artyści mogli wybrać sobie dowolny temat, jednak pytali o inspiracje. Jesteśmy przy dworcu, który kojarzy się z podróżami i przemieszczaniem się. Dworzec ma swoją historię. 80 lat temu stąd w swoją szaloną podróż z rowerem wyruszał do Afryki Kazimierz Nowak. Myślę, że z pewnością ucieszy się Łukasz Wierzbicki - wskazuje Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit-u.

Rzeźba z lodu jaka powstała przed nowym dworcem była wstępem do VII Festiwalu Rzeźby Lodowej. Ta jedyna w Polsce impreza z powodu złej sytuacji finansowej miasta miała się nie odbyć. Jednak z pomocą przyszła węgierska firma TriGranit, która jest inwestorem nowego dworca kolejowego, PKS i centrum handlowego Poznań City Center, powstającego w ramach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Więcej o tym pisaliśmy w artykule: Festiwal Rzeźby Lodowej uratowany. Odbędzie się również przed dworcem kolejowym.

Jak się tylko dowiedzieliśmy z mediów, że nie odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej podjęliśmy szybką decyzję i rozpoczęliśmy współpracę z miastem. Chcemy również brać udział w wielu inicjatywach i pokazać przywiązanie TriGranitu do Poznania - wyjaśnia Przemysław Terlecki.

VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej odbędzie się w sobotę i niedzielę na Starym Rynku. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużyją kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Na żywo będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne rzeźby z ogromnych brył lodu. W tym roku pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, Filipin i Polski.


R E K L A M A

Komentarze (2)

11-12-2012 07:23:18
Negatyw
Trigranit ma reklamę (bo nie o sentyment do miasta tu chodzi), a Poznań jedną z najlepszych imprez w roku. Oczywiście prawdziwe cuda, działy się na Starym.
08-12-2012 09:36:53
kaśka
to trzeba było zobaczyć osobiście, coś pięknego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: