Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

TriGranit rozpoczyna budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
TriGranit rozpoczyna budowę dróg dojazdowych do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego
01-12-2012 11:05   Janusz Ludwiczak
Nowe skrzyżowanie, prawie 2,5 km nowych dróg, przejście podziemne, ścieżki rowerowe , nowy przystanek tramwajowy - tak już jesienią przyszłego roku mają wyglądać okolice powstającego w Poznaniu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Inwestor, węgierska firma TriGranit Development Corporation , zaprezentował swoją wizję tej części miasta na nowych wizualizacjach.

Na początku stycznia kierowcy i pasażerowie tramwajów powinni liczyć się z utrudnieniami w rejonie Mostu Dworcowego i ulicy Stanisława Matyi. Inwestor Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego rozpocznie budowę dróg dojazdowych do nowego dworca kolejowego i PKS oraz centrum handlowego Poznań City Center.

Prace związane z budową dróg wokół ZCK już się rozpoczęły. Na razie wygrodzony został teren na Wolnych Torach, gdzie będą prowadzone roboty drogowe. Przystąpiono także do przekładania kabli i prac związanych z podziemną infrastrukturą i instalacjami. Póki co pierwsze prace prowadzone są poza obszarem, który powodowałby utrudnienia w ruchu aut czy tramwajów. Najwcześniej pierwszych ograniczeń w ruchu należy spodziewać się w połowie grudnia, a już na dobre na początku stycznia 2013 r. Inwestor tej części robót, Zarząd Dróg Miejskich z odpowiednim wyprzedzeniem, po uzgodnieniu z wykonawcą robót drogowych (Konsorcjum firm wynajętych przez TriGranit) będzie informował o prowadzanych tymczasowo ograniczeniach i zmianach w organizacji ruchu. Okresowo ruch Mostem Dworcowym będzie odbywał się tylko jedną stroną. Przewiduje się także okresowe wprowadzenie ruchu wahadłowego dla tramwajów. Roboty są tak zaplanowane, aby w jak najmniejszym stopniu zdezorganizować ruch, choć pewnych utrudnień, przy takiej skali prac nie da się wyeliminować - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Po zakończeniu inwestycji kierowcy będą mieli do dyspozycji szerszą drogę i nowe skrzyżowanie ulic Przemysłowej, Towarowej i Stanisława Matyi. Za zjazdem z Mostu Dworcowego powstanie również nowy przystanek tramwajowy. Komunikacja dla ruchu pieszego pomiędzy przystankiem tramwajowym a dworcem kolejowym, PKS i centrum handlowym Poznań City Center odbywać będzie się przejściem podziemnym, które powstanie pod ulicą Matyi.

Cała inwestycja w ramach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.


Wiz: materiały robocze TriGranit
Inwestor zastrzega, że prezentowane wizualizacje są materiałami roboczymi i nie odzwierciedlają idealnie, w stu procentach tego, co będzie w praktyce realizowane

ZOBACZ TAKŻE: Nowy dworzec kolejowy ma pół roku, a już jest brudny

ZOBACZ TAKŻE: Nad peronami zawieszono już 300 ton, które utrzymają parking na 1500 samochodów {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Przy nowym dworcu kolejowym powstanie przystanek tramwajowy i przejście podziemne

Komentarze (2)

01-12-2012 23:41:14
poznaniak
To jest tzw gniot komunikacyjny. Zwracam uwagę na niedogodności dla pieszych i rowerzystów. Absurdalne przejście podziemne wydłużające drogę z przystanku tramwajowego do dworca o jakieś 200 metrów. Z jakiej racji ludzie mają być zmuszani do wchodzenia pod ziemię i tracić na to czas? Spójrzcie też gdzie tak naprawdę prowadzi to przejście podziemne - nie do dworca ale do galerii handlowej. Ot cała prawda o tym układzie.
01-12-2012 16:27:36
Nicus
ten czerwony domek (dworzec) to ma tak głowny (starty) wygladac??? Cos chyba nie tak z tą makieta , zdjecie nr 8
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: