Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje będą dojeżdżać tylko do zajezdni. Rusza przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje będą dojeżdżać tylko do zajezdni. Rusza przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich
17-08-2012 21:38   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczyna się remont wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Tramwaje linii nr 8 i 15 zamiast na Górczyn będą dojeżdżać tylko do zajezdni przy Głogowskiej. Dalej pasażerowie będą mogli dojechać autobusami "za tramwaj" linii T5, które zostaną wydłużone do dworca na Górczynie.

Obecny wiadukt wschodni, który powstał w 1972 r. (jest częścią drogi krajowej nr 5 Poznań - Wrocław) zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy, z trzypasmową drogą oraz ścieżką rowerową. Na czas remontu kierowcy będą musieli korzystać z wiaduktu zachodniego (prowadzącego w kierunku Lubonia i Wrocławia). Projekt uwzględnia też budowę nowego wiaduktu wraz z estakadą dojazdową z ulicy Rakoniewickiej. Nowy wiadukt ma być gotowy najdalej do grudnia 2013 roku.

Wartą ponad 52 miliony złotych inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. 85 procent środków na to zadanie pochodzić będzie z dotacji Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Od poniedziałku na ulicy Głogowskiej, na odcinku pomiędzy Hetmańską a Palacza w związku z utworzeniem tymczasowych przystanków. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wyłączony został wewnętrzny pas zachodniej jezdni w kierunku Górczyna oraz wewnętrzny pas wschodniej jezdni - w kierunku centrum.Ruch pojazdów odbywa się wyłącznie po pasach zewnętrznych (tj. prawą nitką) z dopuszczalną prędkością do 30 km/h.

Od soboty tramwaje linii nr 8 i 15 zamiast na Górczyn będą dojeżdżać tylko do zajezdni przy Głogowskiej. Dalej pasażerowie będą mogli dojechać autobusami "za tramwaj" linii T5, które zostaną wydłużone do dworca na Górczynie.

Na wydłużonej trasie (do Górczyna) autobusy zastępcze linii T5 zatrzymywać będą się na tymczasowych przystankach tramwajowych "Zajezdnia Głogowska", na stałych przystankach tramwajowych "Krauthofera" i "Sielska" oraz na peronie autobusowym "Górczyn Dworzec".

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: