Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Most Uniwersytecki w złym stanie technicznym. Będzie rozbiórka? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Most Uniwersytecki w złym stanie technicznym. Będzie rozbiórka?
15-08-2012 13:09   Janusz Ludwiczak
Most Uniwersytecki jest w fatalnym stanie i trzeba będzie postawić go od nowa - powiedział na antenie Radia Merkury wiceprezydent Mirosław Kruszyński. Rozbiórka wiaduktu i budowa nowego miałaby zostać połączona z przebudową Kaponiery.

W tym stanie technicznym tego mostu nie można pozostawić. Eksperci nie dopuszczają go do dalszej eksploatacji. Musimy go rozebrać, ale z drugiej strony nie mamy na tą inwestycję pieniędzy - powiedział we wtorek na antenie Radia Merkury Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego i budowa nowego wiaduktu miałaby być realizowana równolegle z przebudową Ronda Kaponiery. Możliwe, że inwestycja ta spowodowałaby opóźnienie oddania do użytku trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego.

Remont Mostu Uniwersyteckiego miałby kosztować 50 mln zł. Miasto nie ma na razie takich środków, jednak możliwe, że pieniądze na ten cel zostaną przerzucone z innego zadania.

Zamknięcie Mostu Uniwersyteckiego spowodowałoby też zamknięcie bezpośredniej drogi dojazdowej (ulicy Dworcowej) do Dworca Głównego.


R E K L A M A

Komentarze (3)

16-08-2012 00:37:06
Negatyw
Winny jest nadzór, który doprowadził to miasto do takiego stanu. Most nie jest wieczny, więc jego amortyzację można a nawet TRZEBA przewidzieć i remonty z głową ZAPLANOWAĆ!
15-08-2012 19:46:41
mieszkaniec
jaja sobie robią!
15-08-2012 16:27:10
Negatyw
Proponuje zamknąć cały Poznań i go wyremontować!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: