Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od niedzieli rower wypożyczymy przy dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od niedzieli rower wypożyczymy przy dworcu
13-04-2012 05:36   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, z dwutygodniowym opóźnieniem wystartuje Poznański Rower Miejski, czyli sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerów zlokalizowanych w kilku punktach miasta, m.in. przy Dworcu Głównym.

W niedzielę, 15 kwietnia wystartuje Poznański Rower Miejski. Początkowo powstanie siedem stacji, jedna z nich będzie przy Dworcu Głównym. Pierwotnie system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miał wystartować dwa tygodnie temu, 1 kwietnia, jednak pojawiły się pewne problemy techniczne.

By móc wypożyczyć jeden ze 120 rowerów będzie trzeba najpierw się zarejestrować przez internet i zapłacić złotówkę. Pierwsze 20 minut korzystania z Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie bezpłatne, za godzinę jazdy na wypożyczonym jednośladzie zapłacimy 2 złote.

Przy Dworcu Głównym zamontowano już stojak na 20 rowerów, tablicę informacyjną i panel do wypożyczania rowerów. Podobne stacje będą na Moście Teatralnym, na 27 Grudnia, Małych Garbarach, Śródce, Rondzie Rataje i Półwiejskiej (przy wejściu do Starego Browaru).

Przetarg na dostarczenie rowerów i utworzenie publicznych wypożyczalni jednośladów wygrała firma Nextbike. Poznański Rower Miejski kosztował 549 tys. zł. Jeśli system, za który będzie odpowiadać Zarząd Transportu Miejskiego się sprawdzi dokupywane będą kolejne rowery, a także dołączane będą kolejne wypożyczalnie.

Podobny system, którym zarządza firma Nextbike działa już we Wrocławiu i w Warszawie. Wypożyczalnie rowerów działają również m.in. w Krakowie i Gdańsku.


Komentarze (1)

14-04-2012 12:31:28
niki
hahahaaha co coments .....
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: