Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn: Po latach starań mieszkańców Sielska przestanie być "wiejską" ulicą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn: Po latach starań mieszkańców Sielska przestanie być "wiejską" ulicą
27-02-2012 11:25   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Sielskiej. Po wielu latach starań mieszkańców Górczyna ulica Sielska przestanie być "wiejską" ulicą w ponad 550 tysięcznym mieście.

Od poniedziałku wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Sielskiej. Z ruchu wyłączony został jeden pasu ulicy Jarochowskiego w kierunku ul. Ściegiennego. Równocześnie zamknięty został wjazd w ulicę Sielską, prowadzący w kierunku ul. Kordeckiego.Dojazd do zamkniętego odcinka ulicy Sielskiej odbywać się będzie ulicami Jarochowskiego, Piotra Skargi i Kordeckiego.

Tym samym rusza budowa ulicy Sielskiej, co cieszy mieszkańców Górczyna i osiedlowych radnych, którzy przez lata starali się, by ta inwestycja została zrealizowana.

Ulica Sielska przypomina bardziej drogę wiejską niż ulicę w dzielnicy zamieszkałej przez prawie 13 tysięcy mieszkańców, w ponad półmilionowym mieście. Ilość dziur na Sielskiej trudno zliczyć. Na ulicy tej brakuje chociażby chodników. Teraz to się zmieni.

Rozbudowa ulicy Sielskiej polegać będzie na poszerzeniu ulicy, budowie chodników, kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Przetarg został ogłoszony 30 listopada. Wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję do końca sierpnia.

Niezmiernie się cieszę, że ta inwestycja tak długo oczekiwana przez mieszkańców dojdzie do skutku - mówi Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania z Górczyna.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 3 mln zł i nie jest ona współfinansowana przez Radę Osiedla Górczyn. Jest to uwieńczenie działań śp. Macieja Zawiei. Cieszę się, że ten dramatyczny wygląd ulicy zwrócił uwagę władz miasta, Zarządu Dróg Miejskich i kolegów radnych - dodaje radny Bartosz Zawieja.

W ostatnim czasie udało się na Górczynie przeprowadzić kompleksowy remont ulicy Bosej, Myśliwskiej, Knapowskiego, Dalekiej, Górczyńskiej i Krzywej. A to nie koniec planowanych inwestycji.


Komentarze (1)

27-02-2012 12:19:02
F.
Fantastycznie, że na Górczynie tyle się remontuje. Na Łazarzu chyba mamy gorsze władze, gorsze zarządzanie. Kiedy remont chodników na Kasprzaka?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: