Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyńscy radni spotkali się z wiceprezydentem. W SP10 nadal nie będzie sali gimnastycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyńscy radni spotkali się z wiceprezydentem. W SP10 nadal nie będzie sali gimnastycznej
17-02-2012 21:57   Janusz Ludwiczak
Radni Osiedla Górczyn spotkali się z wiceprezydentem Mirosławem Kruszyńskim, by podziękować za współpracę i realizację drogowych inwestycji. W tym, ani w przyszłym roku nie rozpocznie się budowa sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej.

W środę, w Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego osiedlowi radni z Górczyna zaprosili do siebie na spotkanie wiceprezydenta Poznania Mirosława Kruszyńskiego, by podziękować za wieloletnią współpracę.

Chcieliśmy podziękować wiceprezydentowi za współpracę z naszą radą, włożony wkład i pracę dla naszego osiedla. Dzięki wsparciu wiceprezydenta wyremontowano szereg ulic na Górczynie i powstało wiele inwestycji - powiedział Grzegorz Flieger, przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

W ciągu czterech lat udało się wyremontować m.in. ulicę Krzywą, Daleką, Myśliwską, Bosą, Knapowskiego, Kosynierską, Górczyńską, Albańską, a także chodniki na ulicy Drużynowej, Kordeckiego i części Węglowej. W tym roku ruszy remont ulicy Sielskiej i Górki - wylicza Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania.

Dużo zawdzięczamy wiceprezydentowi, który wiedział jak wyglądają ulice na Górczynie, gdzie od czasu przyłączenia Górczyna do Poznania [1 kwietnia 1900 roku - przyp.red.] nic się nie zmieniło - dodaje miejski radny Bartosz Zawieja.

Na tym potrzeby inwestycyjne Osiedla Górczyn się jednak nie kończą.

Staramy się, by na terenie dawnego osiedla Skorupki, na ulicy Węglowej powstała kanalizacja. Rozmawialiśmy w tym celu z Aquanetem. Nie wiadomo kiedy ta inwestycja ruszy, jednak my postaramy się z naszego budżetu znaleźć część środków. To wstyd, że tak małe osiedle Skorupki, które przejęliśmy w zeszłym roku nie ma ani dróg, ani kanalizacji - wyjaśnia Grzegorz Flieger, przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

Wciąż nie wiadomo, kiedy powstanie sala gimnastyczna na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej.

To jedyna szkoła w Poznaniu, która nie ma swojej sali gimnastycznej. Koszt jej budowy sięgałby 2 mln zł. Tymczasem tegoroczny budżet nie domyka się na kwotę 20 mln zł. Podjęta została decyzja o budowie sali gimnastycznej w okresie późniejszym. Jest gotowy projekt hali, ale niestety nie uzyskał on pozwoleń - wylicza Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania.

Miasto płaci 60 tys. zł rocznie za wynajem sali gimnastycznej od Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 muszą uczęszczać na zajęcia sportowe do oddalonego o 400 metrów kompleksu Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera.

Budowa sali gimnastycznej nie została zapisana w tegorocznym budżecie. Na razie nie zanosi się na to, by ta inwestycja została zrealizowana. Mamy dość dobrą umowę z siostrami zakonnymi, które udostępniają uczniom salę - mówi Mirosław Kruszyński, wiceprezydent Poznania.

Za to w tym roku ma ruszyć przebudowa wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich (dawniej wiaduktu Górczyńskiego). Niebawem zostanie wybrany wykonawca inwestycji.

Do przetargu pt. "Przebudowa wiaduktu Górczyńskiego wschodniego w Poznaniu (DK5)" ogłoszonego w sierpniu przez Zarząd Dróg Miejskich wpłynęło 12 ofert. Prace budowlane mają rozpocząć się w III kwartale tego roku.

Obecny wiadukt, który powstał w 1972 r. (jest częścią drogi krajowej nr 5 Poznań - Wrocław) zostanie całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy, z trzypasmową drogą oraz ścieżką rowerową.

Projekt uwzględnia też budowę nowego wiaduktu wraz z estakadą dojazdową z ulicy Rakoniewickiej. Nowy wiadukt ma być gotowy najdalej do grudnia 2013 roku. Koszt inwestycji wyniesie 150 mln zł, czego 85 mln zł pokryje Unia Europejska w ramach Funduszu Spójności. Na przełomie 2007 i 2008 roku został już przebudowany zachodni wiadukt Górczyński (w kierunku Leszna i Wrocławia).


Komentarze (1)

18-02-2012 17:58:57
POznaniak Z Poznania
oj nazarli se i po pili i se poszli heheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: