Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"POZnan*" w nowej formie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"POZnan*" w nowej formie
30-12-2011 12:14   Janusz Ludwiczak
W połowie grudnia informator "POZnan*" ukazał się w nowym układzie i szacie graficznej. Nie wydaje go już Urząd Miasta Poznania, a Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Od maja 2009 roku Urząd Miasta wydawał "POZnan* - informator samorządowy aglomeracji poznańskiej". Biuletyn, który ukazywał się co miesiąc był kontynuacją pisma "Poznań. Tu warto żyć". Poznaniacy mogli co miesiąc w szesnastostronicowej gazetce formatu A4 znaleźć informacje o nadchodzących wydarzeniach w mieście, zapowiedzi imprez sportowych i kulturalnych, a także komunikaty na temat budżetu miasta, wykorzystania środków unijnych i sprawozdania z pracy miejskich urzędników.

W połowie grudnia "POZnan* - informator samorządowy aglomeracji poznańskiej" został zastąpiony nowym tytułem "POZnan* - informator samorządowy metropolii Poznań". Tym samym miejski biuletyn zmienił układ i szatę graficzną. Przypomina już typową gazetę. Informatora miejskiego nie wydaje już magistrat, a Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Prezydent zwrócił się z propozycją do wydawnictwa, czy my swoimi siłami takiego pisma nie moglibyśmy tworzyć. Wykorzystując redakcje: biuletynu miejskiego, poznańskiego portalu internetowego, IKS-a postanowiliśmy tworzyć pismo. Będzie to nadal miesięcznik w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy - wyjaśnia Mateusz Malinowski z Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Chcemy, żeby był to informator dla poznaniaków. Będziemy pisać o tym co dzieje się w mieście i co się wydarzy. Będzie też strona rad osiedli. Informator będzie do skrzynek pocztowych poznaniaków dystrybuować firma zewnętrzna. Oprócz tego będzie dostępny między innymi w placówkach Wydawnictwa Miejskiego, Centrum Informacji Miejskiej, Centrum Informacji Turystycznej, a także w holu Urzędu Miasta oraz w 39 filiach Biblioteki Raczyńskich - dodaje Mateusz Malinowski z redakcji "POZnan* - informator samorządowy metropolii Poznań".

Do tej pory w informatorze samorządowym "POZnan* nie było reklam. Od stycznia również to się zmieniło.

W informatorze jest możliwość zamieszczenia reklam. Przychód będzie przeznaczany na działalność statutową Wydawnictwa - w tym wydawanie książek w ramach misji edukacyjnej. Informator jest wydawany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, bo dysponujemy odpowiednim zapleczem merytorycznym i technicznym, by to robić. Przejęcie informatora przez nas związane jest z zamieszczaniem większej liczby informacji - tłumaczy Karol Szaładziński, Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Do tej pory za wydawanie jednego wydania biuletynu miasto płaciło 55 tysięcy złotych. Przez pierwsze miesiące był dostępny w skrzynkach pocztowych poznaniaków, później mieszkańcy mogli dostać go jedynie w placówkach Urzędu Miasta i Centrum Informacji Miejskiej, a także w sklepach sieci "Piotr i Paweł". Mimo, iż nowy miesięcznik również jest bezpłatny nie będzie publikowany w internecie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: