Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targowy pawilon zamienił się w kościół. Mobilne Muzeum Jana Pawła II przyjechało na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targowy pawilon zamienił się w kościół. Mobilne Muzeum Jana Pawła II przyjechało na MTP
11-11-2011 01:41   Janusz Ludwiczak
Już po raz drugi na MTP odbyły się Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów. Na targach Sakralia zwiedzający mogli zobaczyć Mobilne Muzeum Jana Pawła II.

Na Targach Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia 2011" można było zapoznać się z ofertami szat, ornatów, monstrancji, organów kościelnych, win mszalnych, kadzideł czy ofert pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Dla osób duchownych i katechetów adresowane były konferencje na temat funduszy europejskich dla parafii i organizacji kościelnych, roli pomocy dydaktycznych w katechezie czy zarządzania instytucją kościelną.

Na Targi przyjechało także Mobilne Muzeum Jana Pawła II, w którym zwiedzający mogli zobaczyć pamiątki związane z Papieżem Polakiem.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II to inicjatywa Centrum Jana Pawła II. 31 marca było uroczyste otwarcie muzeum w Krakowie, a od kwietnia wyruszyliśmy w trasę. Nasza specyfika to mobilność, czyli dotarcie do jak największej liczby osób, przybliżenie postaci Ojca Świętego i ożywienie pamięci o nim.
W prezentowanych zbiorach znajdziemy osobiste pamiątki, m.in. sweter, różaniec, brewiarz w języku łacińskim, dzienniczek siostry Faustyny, pióro z czasów kiedy Karol Wojtyła był jeszcze kardynałem, a także szaty liturgiczne, obuwie, nakrycie głowy jest więc co zobaczyć
- mówi Barbara Gajda z Centrum Jana Pawła II.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II przejechało już ponad 10 tysięcy kilometrów. Byliśmy m.in. w Suwałkach, na Lubelszczyźnie, Lednicy, w Warszawie, Krynicy Górskiej, Muszynie, na Opolszczyźnie. W zeszły weekend byliśmy po raz pierwszy za granicą, w Wilnie - dodaje Barbara Gajda.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: