Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

1500 mruczków z całego świata przyjechało na kocią olimpiadę {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
1500 mruczków z całego świata przyjechało na kocią olimpiadę {GALERIA ZDJĘĆ}
31-10-2011 14:20   Janusz Ludwiczak
Półtora tysiąca kotów m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji, Rosji, a także z Izraela, Argentyny i Brazyli wraz ze swoimi właścicielami zjechało w weekend na Targi, by wziąć udział w Światowej Wystawie Kotów Rasowych. Najlepsze koty na świecie oceniało i wybierało ponad 30 sędziów.

W weekend na Targi zjechało 1500 kotów i hodowcy z ponad 30 krajów by wziąć udział w "FIFe World Cat Show", czyli Światowej Wystawie Kotów Rasowych.

Światowa Wystawa to jednak nie tylko nadawanie tytułów kotom i ich właścicielom, to również doskonała okazja do spotkań, wymiany doświadczeń, pozyskiwania kontaktów oraz edukacji świadomego i odpowiedzialnego hodowania zwierząt - mówi Wojciech Kurkowski, prezes Polskiej Federacji Felinologicznej "Felis Polonia", organizatora wystawy.

Była to niepowtarzalna okazja do zobaczenia kotów, które nie są hodowane w Polsce. Ponad 30 sędziów wybierało też najlepsze koty świata przyznając tytuły Supreme Champion i Supreme Premior, a także World Winner (Zwycięzca Świata roku 2011).

A jakie są zalety posiadania kota?
Kota warto mieć, bo jest on kochany. Jest to przyjaciel człowieka. Kot się przywiązuje do człowieka i to nieprawda, że przywiązuje się on tylko do miejsca. Kot kocha człowieka. Można go zostawić nawet na cały dzień w domu, czeka on spokojnie na swojego właściciela - mówi Irena Dutkiewicz, właścicielka kotki brytyjskiej, wystawca.

Jakie są więc koty rasy brytyjskiej?
Koty rasy brytyjskiej są bardzo spokojne, są to misiaki do tulenia. Nie są duże koszty jego utrzymania. Nie musi dostawać drogich puszek. Moja brytyjka wcale nie je produktów z górnych pułek. Kota można zostawić na cały dzień, czeka on spokojnie na właściciela - dodaje Irena Dutkiewicz.

Właściciele futrzaków mogli na Targach również zaopatrzyć się w karmę dla swojego kota, a także zabawki, drapaki, wspinaki, domki i łóżeczka dla kotów.

Według organizatorów Światową Wystawę Kotów Rasowych odwiedziło w sobotę i niedzielę w sumie ponad 30 tysięcy zwiedzających.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: