Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafia Matki Boskiej Bolesnej remontuje ogrodzenie na Lodowej. Trzeba było wyciąć drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parafia Matki Boskiej Bolesnej remontuje ogrodzenie na Lodowej. Trzeba było wyciąć drzewa
18-09-2011 00:53   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Lodowej układana jest nowa cegła, która stanowić będzie wyremontowane ogrodzenie terenu kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Prace wiążą się niestety z wycinką kilku drzew.

Pod koniec lipca Parafia Matki Boskiej Bolesnej rozpoczęła remont murowanego ogrodzenia, oddzielającego teren kościoła od ulicy Lodowej.

Prace polegają na wymianie ogrodzenia, na renowacji. Ze względu na bardzo zły stan tego ogrodzenia postanowiliśmy w większości odnowić płot. Według informacji, które mamy część ogrodzenia jest odbudowana po wojnie, a część pochodzi jeszcze z późniejszego okresu. Układamy nową cegłę, gdyż poprzednia jest bardzo zniszczona - wyjaśnia Kazimierz Stec z firmy wykonującej prace.

Remont miał zakończyć się pod koniec sierpnia, jednak przeciąga się w czasie w związku z koniecznością otrzymania niezbędnych pozwoleń, w tym od biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

"Z bólem serca ks. proboszcz musiał zaakceptować niezbędną wycinkę kilku drzew (za zgodą odpowiednich urzędów), które swymi korzeniami rozpychały dotychczasowy mur. Na ich miejsce po zakończeniu prac zostaną posadzone nowe drzewa i krzewy" - pisze na łamach "MBB - Miesięcznik Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu" Mariusz Kaczmarek z Parafialnej Rady Ekonomicznej.


R E K L A M A

Komentarze (1)

18-09-2011 12:25:55
wolf
Miejmy nadzieję że nowy chodnik na ulicy Lodowej nie zostanie zniszczony, tak samo jak nowa zieleń przy chodniku
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: