Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sześć firm walczy o przebudowę Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sześć firm walczy o przebudowę Matejki
16-07-2011 12:15   Janusz Ludwiczak
Sześć firm budowlanych zgłosiło się do przetargu na remont chodników wzdłuż ulicy Matejki. Wykonawca, który zostanie wybrany w zamówieniu publicznym będzie musiał do 16 września wymienić stare płyty chodnikowe na nową kostkę na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego.

Do przetargu stanęło w sumie sześć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma Budromel, jednak nie oznacza to, że wygra ona przetarg - mówi Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała do 16 września usunąć stare płyty chodnikowe i ułożyć nową kostkę brukową oraz krawężniki w ciągu ulicy Matejki, na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego.

Remont na Matejki kosztować będzie ponad 300 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł. pochodzić będzie z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (2)

26-07-2011 07:55:28
pieszy
kiedy odbyły się konsultacje z mieszkańcami, rada osiedla ma zamiar pokazać jakiś projekt - cokolwiek?
26-07-2011 00:56:14
and
Przetarg już rozstrzygnięty. We wszystkich informacjach na temat tego remontu mowa jest o wymianie płyt chodnikowych na kostkę. Ani złowa o tym, czy zostaną zasadzone nowe drzewa albo przynajmniej przygotowane miejsca, gdzie w przyszłości drzewa będą posadzone. Na odcinku Matejki od Wyspiańskiego do Limanowskiego po stronie zachodniej rośnie w tej chwili tylko jedno, chore drzewa. Jeszcze kilka lat temu było tu 5 drzew, stopniowo obumierały i były wycinane. Dzisiaj nie ma śladu po drzewach, nie ma też sladu po miejscach, w których rosły, bo zostały one albo wybrukowane, albo położono na nich płyty chodnikowe. Czy te miejsca zostaną przywrócone drzewom?
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: