Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziś ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziś ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz
10-04-2024 09:49   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatnich sesji łazarscy radni podjęli uchwały m.in. w sprawie remontów chodników, nadania nazwy skwerowi im. Witolda Jeszke czy zmiany organizacji ruchu na kilku łącznikach. Dziś odbędzie się ostatnia sesja VII kadencji Rady Osiedla Święty Łazarz.

Marcelińska, Ziętary, Klonowica i Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Matejki) – to ulice, przy których mają w tym roku zostać przeprowadzone remonty chodników – zdecydowali łazarscy radni. Ponadto na liście priorytetów zapisano Skwer Eki z Małeki.

– Ponadto ulica Morawskiego (na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego) wyremontowana zostanie ze środków celowych ujętych w planie Zarządu Dróg Miejskich oraz środków zabezpieczonych na ten cel w planie wydatków Osiedla – zaznacza Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła również uchwałę w sprawie nadania skwerowi przy zbiegu ulic Kasprzaka i Palacza imię Witolda Jeszke – polskiego działacza niepodległościowego i społecznego, doktora prawa, polityka, posła na Sejm i senatora w II RP.

Łazarscy radni zaopiniowali również projekty organizacji ruchu dwóch łączników. I tak na drodze, łączącej ulice Stablewskiego z Potworowskiego (równoległą do Głogowskiej i Kasprzaka) pojawią się znaki B-36, czyli zakaz zatrzymywania się – z dopiskiem "Nie dotyczy pojazdów z identyfikatorem mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania sektor Łazarz".

– Droga ta jest często zawalona zaparkowanymi autami, których kierowcy nie chcą płacić za postój. Nie jest to droga publiczna tylko wewnętrzna, nie można objąć jej Strefą Płatnego Parkowania, wobec tego proponuje zamontowanie znaków z zakazem parkowania i zatrzymywania się oraz z tabliczką "Nie dotyczy pojazdów z identyfikatorem mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania sektor Łazarz", co ułatwiłby parkowanie pojazdów mieszkańców, którzy mają wykupione identyfikatory mieszkańca – tłumaczy Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz zaopiniowała projekt zmiany organizacji ruchu na drodze wewnętrznej – tzw. "łączniku" od Karwowskiego do Łukaszewicza i Kolejowej, który przewiduje wprowadzenie jednego kierunku ruchu.

Podczas ostatniej sesji łazarscy radni zaopiniowali też pozytywnie projekt uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie nadania ulicy nazwy Kawaleryjska oraz Szwadronowa. Nowe ulice powstaną na terenie powstającego osiedla mieszkaniowego w obrębie ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Ułańskiej, gdzie niegdyś mieściły się koszary.

Dziś o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 33 (budynek w pobliżu Areny) odbędzie się 65. i zarazem ostatnia w tej kadencji sesja Rady Osiedla Św. Łazarz.

W porządku obrad znalazło się m.in. podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania budowy progów zwalniających w ul. Grottgera i Siemiradzkiego, uchwalenia diet, a także zaopiniowanie zamiaru zbycia nieruchomości miejskiej przy ul. Skrytej.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LXIII (zwyczajna) 21.02.2024 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LXVI (zwyczajna) 20.03.2024 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (1)

10-04-2024 11:36:25
Maxcobo
Witam widzę że obrady Łazarza już po fajnie że zmienia się kierunki z dwóch pasów na jednokierunkowa ,ale problem parkowania się nie zmienia np goście hotelowi zajmują nam miejsca co mamy wykupione ,może strefa płatna 24h przy hotelu do następnego zjazdu czy krzyżówki ,to jedno drugie wyznaczyć linie miejsc dla parkowania aut,no niestety są zajmowane na 1,5 auta ,dwucu takich zaparkuje i 3 miejsca brak

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: