Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ośmiu chętnych na budowę pływalni przy Taborowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ośmiu chętnych na budowę pływalni przy Taborowej
23-03-2024 07:30   Janusz Ludwiczak
Dwa baseny – jeden z ośmioma torami do pływania, drugi do nauki, a także sauna fińska, sauna parowa oraz sala fitness – tak ma już pod koniec przyszłego roku wyglądać nowa kryta pływalnia, która powstanie przy ul. Taborowej. 8 firm zgłosiło swoje oferty na realizację inwestycji. Najtańsza z nich opiewa na kwotę nieco ponad 36 mln zł.

O planach budowy krytej pływalni przy Taborowej informowaliśmy już wielokrotnie.

– Pływalnia przy Taborowej jest w tej chwili dla nas absolutnie sportowym projektem numer 1. Mamy już pozwolenie na budowę. Czekamy na ogłoszenie rządowych programów, na które będziemy mogli aplikować. Prezydent rozważa też zarezerwowanie większych środków w budżecie miasta. Miejskie pływalne dobrze funkcjonalne. Widzimy, że mieszkańcy chcą pływać. Pływalnia przy Taborowej mogłaby powstać za 2-3 lata, w zależności od przeprowadzonej procedury przetargowej – mówił w lipcu zeszłego roku w rozmowie z portalem Lazarz.pl Łukasz Miadziałko, dyrektor POSiR.

Pod koniec ubiegło roku okazało się, że miasto otrzyma 30 milionów złotych dofinansowania w ramach 8. edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Z kolei w tegorocznym budżecie miasta na tą inwestycję zarezerwowano 18 mln zł (18 283 022 zł).

W piątek Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły koperty w ogłoszonym na początku lutego przetargu (choć pierwotnie miało to nastąpić 4 marca, jednak ze względu na odwołania i zapytania oferentów termin ten przełożono najpierw na 18 marca, a następnie na 22 marca).

Do ogłoszonego przetargu wpłynęło 8 ofert, które opiewają na kwoty od nieco ponad 36 mln zł (36 254 634,09 zł brutto) aż do blisko 54,5 mln zł (54 469 926,24 zł). Trzy oferty mieszczą się w zakładanym budżecie wynoszącym 43 mln zł.

Dotychczasowa pływalnia Olimpia zostanie wyburzona, gdyż obiekt ten nie nadaje się już do użytkowania.

– Podczas ekspertyzy starej pływalni, przeprowadzonej w 2019 roku, stwierdzono zły stan techniczny budynku hali basenowej i m.in. ze względu na znaczne zniszczenia konstrukcji stropów nad piwnicą, więźby dachowej i zawilgocenie ścian został on zakwalifikowany do rozbiórki. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokona rozbiórki starych obiektów i w ich miejscu wybuduje nowoczesną pływalnię, dostosowaną również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki – zapowiada Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał na zrealizowanie inwestycji 630 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że z pływalni moglibyśmy skorzystać pod koniec przyszłego roku.

– Nowa kryta pływalnia wraz z zapleczem, przeznaczona zarówno do organizacji lokalnych imprez pływackich, jak i nauki pływania, będzie spełniała europejskie standardy. W nowym budynku zaprojektowano basen o długości 25 m i szerokości 16 m, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 96 osób, a także drugi, rekreacyjny, służący również do nauki pływania, składający się z dwóch połączonych niecek o wymiarach 5x9 m, mieszczący jednocześnie 30 osób. Powstanie też basen z hydromasażem – informują PIM.

Obiekt będzie wyposażony również w sauny (fińską i parową), salę fitness, małą kawiarnię i pomieszczenia dla ratowników, służb medycznych, trenerów i obsługi.

W sąsiedztwie pływalni zostaną wybudowane jezdnie manewrowe, chodniki i 26 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzona zostanie nowa zieleń – graby, kosodrzewina i rozplenica japońska.


Komentarze (3)

23-03-2024 15:53:37
max
No nie chcieliście pływalni w Parku Kasprowicza i co dalej są haszcze i fundamenty lodowiska, o które można się zabić. Pomijam już nawet co się dzieje na tym terenie w godzinach wieczornych
23-03-2024 11:52:43
mieszkaniec
Panie Nowak - znowu Pan? A ile środków finansowych dała na to wasza rada osiedla?
23-03-2024 08:12:30
Włodzimierz Nowak, Osiedle Grunwald Połu
Tyle lat starań! Najpierw by ochronić drzewa w Parku Kasprowicza, potem by skomunalizować Taborową, a potem, by ją jednak uruchomić. Tutaj najserdeczniejsze podziękowania dla Moniki Maćkowiak i Justyny Klak-Nowakowe z rady osiedla Grunwaldu, które zdarły zelówki chodząc po instytucjach państwowych, wojewody i miejskich w latach 2019-2020, dla silnie wspierających Pauliny Suszki z osiedla Stary Grunwald i radnego Rosenkiewicza z PiS, który torował drogę u wojewody, dla prezydenta Solarskiego, który dał się przekonać i i dla radnych konisji sportu, którzy wspierali.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: