Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Szkole Podstawowej nr 69 za 5,5 mln zł powstanie hala judo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Szkole Podstawowej nr 69 za 5,5 mln zł powstanie hala judo
25-05-2023 12:37   Janusz Ludwiczak
Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 2,45 mln zł dotacji na "Budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 8". Kolejne 3 mln zł dołoży miasto. W ramach inwestycji na terenie Szkoły Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego powstanie hala do sportów judo i nie tylko. W planach jest również budowa skate parku.

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o rozstrzygnięciu pierwszego etapu naboru Programu Olimpia, zakładającego budowę 360 przyszkolnych hal sportowych.

– W ramach pierwszego naboru do "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych" na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich podjąłem decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W ramach programu miasto Poznań otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 2,5 miliona złotych (2 450 000 zł) na realizację projektu pod nazwą "Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 8".

– Całkowity koszt inwestycji to 5,45 mln zł, z czego wkład miasta to 3 mln zł. Jak wiemy przy ul. Taborowe nie będzie już hali judo, gdyż powstanie tam nowa kryta pływalnia. Dlatego zaproponowałem, by na terenie szkoły powstała hala judo dla klubu Akademia Judo i innych organizacji. Nasza szkoła ma doskonałą lokalizację, tym bardziej, że są u nas już odziały sportowe, gdzie kształcą się judocy. W obiekcie organizowane mogłoby być również turnieje, memoriały, turnieje, mistrzostwa i inne zawody rangi wojewódzkiej czy nawet ogólnopolskiej – powiedział Tomasz Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 8, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 69.

Docelowo w tym miejscu miałby powstać również skate park i ogólnodostępny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

– W budżecie POSiR zabezpieczono środki na projekt budowlany. Powstała koncepcja obiektu, jesteśmy po kolejnych konsultacjach z klubem Akademia Judo i wykonujemy kolejne kroki, aby obiekt powstał. Miasto Poznań będzie starało się pozyskać na powstanie obiektu środki finansowe z grantów i projektów ministerialnych. No i udało się. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 2,45 mln zł dotacji – podsumowuje Tomasz Woźniak, dyrektor SP69.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: