Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni zgodzili się na powstanie kasyna gry oraz montaż kolejnych progów spowalniających - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni zgodzili się na powstanie kasyna gry oraz montaż kolejnych progów spowalniających
22-01-2024 08:22   Janusz Ludwiczak
Podjęcie uchwały ws. zaopiniowania lokalizacji kasyna gry przy ul. Ułańskiej, uchwała w sprawie zbycia nieruchomości przy Głogowskiej czy wniosek do Miejskiego Inżyniera Ruchu i ZDM o udział w programie "Bezpieczne przejście – bezpieczny przejście" na 2024 rok – tym ostatnio zajmowała się Rada Osiedla Św. Łazarz.

W środę już po raz 62. spotkali się łazarscy radni. Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz jednogłośnie negatywnie zaopiniowała projekt wydzielenia działki przy ul. Kasprzaka 16 na miejsca postojowe.

–Rada Osiedla Św. Łazarz w całości podtrzymuje swoje negatywne stanowisko wyrażone w uchwale nr XXIII/148/III/2020 z dnia 24 marca 2021 roku w sprawie zaopiniowania zamiaru utworzenia miejsc parkingowych na części działki nr 39/31/86 przy ul. Kasprzaka 16, stanowiącej teren zielony, wraz z zawartą w nim argumentacją. Dodatkowo Rada Osiedla wskazuje, że na terenie działki dokonano pod koniec 2023 r. nasadzeń drzew w miejscu wskazanym we wniosku. Ponadto, ze względu na obowiązujące przepisy techniczne (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie) budowa miejsc postojowych w odległości od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku opieki zdrowotnej mniejszej niż wskazana w § 19 rozporządzenia nie jest dopuszczalna – tłumaczy Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni podjęli też uchwałę w sprawie wniosku do Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarządu Dróg Miejskich o udział w programie "Bezpieczne przejście - bezpieczny pieszy" na 2024 rok.

– W uchwale Rada Osiedla wskazała przejście dla pieszych przy ul. Wojskowej 2 do udziału w programie na 2024 rok, ponieważ przejście wymaga doświetlenia, z uwagi na duży ruch samochodowy i pieszych oraz niebezpieczne zdarzenia – zaznacza przewodniczący Andrzej Janowski.

Podczas pierwszej tegorocznej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęta też uchwałę w sprawie zaopiniowania wniosku o montaż progów zwalniających na ul. Dmowskiego na terenie Osiedla Św. Łazarz.

Natomiast podczas poprzedniej sesji łazarscy radni pozytywnie zaopiniowali lokalizację kasyna gry przy ul. Ułańskiej 3. Za było 9 radnych, przeciw zagłosowało 5 radnych (Joanna Ellmann, Paweł Kowalczyk, Tomasz Naradowski, Maciej Nowak i Klaudia Stecka), pozostałych 3 radnych (Wojciech Kosiedowski, Damian Marciniak i Agnieszka Michalak-Pietkiewicz) wstrzymało się od głosu.

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz zgodziła się na zbycie nieruchomości miejskich przy ul. Głogowskiej, sąsiadujących bezpośrednio z MTP i przekazaniu ich Targom.

Rada Osiedla Święty Łazarz VII kandencji spotka się jeszcze trzykrotnie. Kolejną sesję zaplanowano 21 lutego, następną 20 marca, a ostatnią 10 kwietnia. Wiadomo już, że kadencja zakończy się 21 kwietnia. Trzy tygodnie później, 12 maja odbędą się wybory osiedlowe. Wtedy mieszkańcy będą wybierać radnych na ósmą kadencję na lata 2024-2029.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LXII (zwyczajna) 17.01.2024 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LXI (zwyczajna) 13.12.2023 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LX (zwyczajna) 15.11.2023 - UCHWAŁY, WYNIKI GŁOSOWAŃ

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (1)

23-01-2024 09:44:16
Klaustrofobia
Kiedy robię 15 okrążenie w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania (legalnego) myślę ciepło o naszych radnych.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: