Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada starych bimb, nauka jazdy tramwajem i koncert orkiestry – MPK świętowało Katarzynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada starych bimb, nauka jazdy tramwajem i koncert orkiestry – MPK świętowało Katarzynki
27-11-2023 06:15   Janusz Ludwiczak
Z okazji Katarzynek, czyli patronki kolejarzy i tramwajarzy można było zobaczyć paradę zabytkowych bimb, nauczyć się jazdy tramwajem czy autobusem, a także zobaczyć centrum sterowania ruchem MPK od kuchni.

W tym roku Katarzynki świętowano podwójnie, również z okazji 125. rocznicy tramwaju elektrycznego w Poznaniu.

Obchody rozpoczęły się paradą tramwajów, która przejechała przez miasto. Nie zabrakło replikę tramwaju typu I wraz z wagonem doczepnym Carl Wejer z 1905 roku, tramwaju typu KSW z wyremontowanym niedawno wagonem doczepnym S2D, tzw. "Dużym Szczeciniakiem", eNki, "kanciaka" i "102-jki".

W zajezdni przy ul. Głogowskiej chętni mogli poprowadzić tramwaj, zwiedzić Izbę Pamięci i Tradycji MPK – czyli Muzeum Komunikacji czy zwiedzić Centralę Nadzoru Ruchu MPK – jednak wymagana była wcześniejsza rezerwacja.

Ponadto na parkingu przy galerii Panorama na Góreckiej zorganizowana została wystawa autobusów – nie zabrakło Jelcza 043, czyli "Ogórka" z przyczepą, a także nowoczesnych pojazdów aż po elektrycznego Solarisa.

Z okazji Katarzynek w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona została tradycyjna msza święta w intencji pracowników MPK, podczas której wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania. Co ciekawe mszę świętą koncelebrował dominikanin o. Krzysztof Parol, który przez kilka lat był motorniczym i jest pasjonatem pojazdów szynowych.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: