Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół muzyczny NATO wystąpi w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół muzyczny NATO wystąpi w Parku Wilsona
24-04-2023 07:30   Redakcja
Specjalna jednostka NATO – zespół Task Force X wystąpi wieczorem w muszli koncertowej w Parku Wilsona.

W marcu w "Camp Kosciuszko" przy ul. Bukowskiej zainaugurowano działalność pierwszego stałego garnizonu wojsk amerykańskich w Polsce. Oznacza to, że żołnierze, a także żołnierki zza oceanu zostaną tutaj na dłużej.

Wojskowe życie toczy się nie tylko w koszarach, a żołnierze liczą, że staną się częścią poznańskiej społeczności. Dlatego dowództwo Stałego Garnizonu Wojsk USA w Polsce zdecydowało się zaprosić słynący z żywiołowych występów zespół muzyczny Task Force X, będący częścią SHAPE International Band.

– Poznań jest jednym z ośmiu europejskich miast, w których mieszczą się stałe garnizony wojsk amerykańskich. Obecność żołnierzy US Army realnie wpływa na bezpieczeństwo poznanianek i poznaniaków. To zaszczyt, że możemy ich gościć w stolicy Wielkopolski – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zespół muzyczny NATO – Task Force X zagra w Poznaniu dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się dziś (tj. w poniedziałek, 24 kwietnia) o godz. 18:00 w muszli koncertowej w Parku Wilsona.

– Stały Garnizon Wojsk USA w Polsce wita przybywającą do Poznania orkiestrę reprezentacyjną Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy, szerzej znaną jako SHAPE Band, której częścią jest Task Force X. Podczas swych koncertów zespół chciałby podzielić się duchem wspólnoty ze społecznością lokalną i przebywającymi tu żołnierzami. Wizyta muzycznych ambasadorów NATO podkreśla siłę i jedność sojuszu, a także jego społeczne zaangażowanie – mówi płk Jorge M. Fonseca, dowódca Stałego Garnizonu Wojsk USA w Polsce.

Na brzmienie zespołu duży wpływ ma sekcja dęta. A co będzie można usłyszeć? W repertuarze znajdą największe przeboje rocka, popu, R&B i country. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.

Task Force X jest częścią orkiestry wojskowej NATO SHAPE International Band, która powstała w 1983 roku. Choć jej prapoczątków można szukać jeszcze w latach 40., gdy powstała Amerykańska Orkiestra przy Naczelnym Dowództwie Alianckich Sił Ekspedycyjnych. Prowadził ją Glenn Miller – jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych XX wieku w randze majora.

Dziś szefem zespołu jest chor. (CW3) Robert Bruns, a łącznie gra w nim kilkunastu muzyków obojga płci, reprezentujących armie krajów NATO. Ideą zespołu jest przypomnienie, jak ważna jest współpraca i jedność – zarówno w muzyce, jak i w codziennym życiu.

Wstęp na koncert jest wolny.


Komentarze (1)

24-04-2023 09:30:54
Zenek
Dlaczego w poniedziałek - za tydzień dłuuugi weekend.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: