Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Arena Uchodźców" na Rynku Łazarskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Arena Uchodźców" na Rynku Łazarskim
21-03-2023 04:54   Janusz Ludwiczak
Na Rynku Łazarskim, przy skwerze im. Kazimierza Nowaka można oglądać wystawę fotografii Bartłomieja Śnierzyńskiego dokumentująca pomoc w pierwszych dniach wojny Ukrainkom i Ukraincom, którzy znaleźli schronienie w hali Arena.

W marcu i kwietniu zeszłego roku Arena stała się bezpieczną przystanią dla osób uciekających przed wojną. Schronienie znaleźli tam obywatele Ukrainy, którzy w nagłej chwili poczucie bezpieczeństwa, dach nad głową, a nawet bliskich. Musieli porzucić wszystko – dorobek swojego życia, otoczenie, z którym byli związani. Jak wyglądała rok temu Arena można przekonać się na wystawie fotografii "Arena Wolontariuszy. Pomagaliśmy. Pamiętamy?".

– Rok temu Arena posłużyła jako tymczasowy dom dla uchodźców spełniając tym samym swoją ostatnią "misję" przed czekającym ją remontem. Gospodarzem tego domu staliśmy się my, zwykli obywatele. Chciałem zinterpretować fotograficznie to wydarzenie. Z jednej strony zależało mi na pokazaniu miejsca w którym przebywali uchodźcy, ale nie chciałem ich fotografować. Uważałem, że powinni mieć w tamtych chwilach dyskrecję. Chciałem za to pokazać wolontariuszy, którzy z własnej woli ruszyli z pomocą. Byli tam raz lub tyle razy ile tylko mogli. A na pytanie dlaczego tu są większość z nich odpowiadała: "bo tak trzeba". Wystawa ma przypomnieć nam, że minął rok od tamtych wydarzeń. Ma przypomnieć nam także, że pomaganie to nie sprint, a maraton – mówi portalowi Lazarz.pl Bartek Śnierzyński, autor wystawy.

Bartłomiej Śnierzyński ma 40 lat, od 8 lat mieszka na Łazarzu. Jak mówi o sobie: portrecista, dokumentalista.

– W jednym kadrze zatrzymuje czas, emocje i piękno. Fotografowanie ludzi traktuje przede wszystkim jako portretowanie. Fascynują go nieustanne zmiany, rozwój i przemijanie człowieka – podsumowuje fotograf.

Minął rok, ale wojna trwa nadal. Wystawę można oglądać na Rynku Łazarskim do końca marca.


R E K L A M A
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury - Hiszpania

24

kwi

do 27-04-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Motor Show - targi motoryzacyjne

25

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
Spotkanie z Cezarym Harasimowczem, pisarzem, scenarzystą, wokół jego najnowszej książki Bieta, opisującej życie Elżbiety Ficowskiej, ocalałej z Getta Warszawskiego, żony poety Jerzego Ficowskiego. Spo

26

kwi

Łazarz
Gratowóz
• 08:00-08:20 - Jarochowskiego/Sczanieckiej
• 11:40-12:00 - Jarochowskiego przy Górczyńskiej
• 12:10-12:30 - Kolejowa 37

15

maj

do 16-05-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Impact

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: