Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogłoszono przetarg na przebudowę Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogłoszono przetarg na przebudowę Areny
04-02-2023 15:59   Janusz Ludwiczak
Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę hali Arena. MTP ogłosiły przetarg na realizację inwestycji, która ma być gotowa w 2025 roku.

Przebudowa Areny pierwotnie miała rozpocząć się już w 2020 roku, jednak z powodu pandemii i opóźnienia w finansowaniu inwestycja ta rozpocznie się znacznie później. Dopiero pod koniec 2021 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie pozyskały fundusze na tą inwestycje ze sprzedaży nieruchomości przy zbiegu ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej, na której znajduje się m.in. parking. Za 5,5-hektarową działkę MTP otrzymały 114,5 mln zł.

– Przetarg nie został wcześniej ogłoszony, gdyż czekaliśmy na wydanie zamiennego pozwolenia na budowę, ponieważ na etapie wydawania dokumentu mieliśmy długie dyskusje z organizacjami ekologicznymi. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO kilka miesięcy wydawało decyzję z korzyścią dla MTP. Ekolodzy również zyskali, wszystkie rozwiązania zostały przedyskutowane, spełniliśmy ich oczekiwania, a roszczenia wycofano – powiedział Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

– Działania te spowolniły cały proces, ale go nie zatrzymały. Korzystną sytuacją jest spadek cen usług budowlanych. Mamy nadzieję, że przetarg rozstrzygniemy przy bardziej korzystnym układzie cenowym – dodaje Tomasz Kobierski.

Ile będzie kosztowała przebudowa Areny? To będzie wiadomo dopiero po rozstrzygnięciu przetargu, gdyż Targi nie chcą ogłaszać kwoty przeznaczonej na realizację zadania, zanim nie wpłyną oferty od wykonawców i nie nastąpi otwarcie ofert.

Jak zapowiadają MTP Arena ma być elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do tradycji. Hala zachowując swój historyczny charakter, zyska nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

Inwestycja zakłada, że poziom podłogi Areny zostanie obniżony o 6 metrów. Zmieni się układ trybun. Hala w sercu Parku Kasprowicza będzie mogła pomieścić nawet do 9 tysięcy widzów. Do tej pory mogła pomieścić 4,2 tys. gości.

Po przebudowie Arena będzie miała 27,5 m wysokości, a jej średnica wyniesie 45,5 m. Hala będzie miała 21 900 m powierzchni, a jej kubatura wyniesie 182 820 m³.

Plany zakładają również budowę dwóch podziemnych parkingów – odpowiednio na 300 i 500 samochodów. Z kolei przed wejściem do Areny pojawi się plac z formie amfiteatru.


Wiz: Grupa MTP/CDF Architekci

Komentarze (3)

16-02-2023 16:38:26
No Username
Masakra.
05-02-2023 09:06:51
jkn
No i super . Znowu beton. Te liche oznaki zieleni nie zastąpią obecnego zazielenienia parku. Kto to projektuje i zatwierdza. Zepsuto Rynek Łazarski robiąc betonowy plac i tu mamy drugi niewypał.
05-02-2023 07:37:05
Betonoza
BETONOZA

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: