Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stablewskiego: Jesienią wyremontowano chodnik – teraz posadzą tysiące roślin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stablewskiego: Jesienią wyremontowano chodnik – teraz posadzą tysiące roślin
13-03-2023 02:09   Janusz Ludwiczak
Pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono remont chodnika na ulicy Stablewskiego. W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z nasadzeniem nowej zieleni. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami – koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Jesienią przeprowadzono remont chodnika po południowej stronie ulicy Stablewskiego, na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Ponadto na kolejnym odcinku – do ul. Dmowskiego przeprowadzono "odbruki" i przygotowano teren na nasadzenie zieleni. Ponadto pojawiły się koperty dla osób niepełnosprawnych.

– Prace brukarskie zostały przeprowadzone po południowej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy ulicami Lodową i Głogowską. Na odcinku o długości 250 metrów została ułożona nowa nawierzchnia z płytek betonowych 50x50 cm. Zjazdy do posesji i pas kompensacyjny zostały wykonane z kostki kamiennej. Wymieniliśmy również obrzeża chodnika – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja ta kosztowała ponad ćwierć miliona złotych (255 394,25 zł), z czego 250 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz.

To jednak nie koniec prac na Stablewskiego. W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z nasadzeniem nowej zieleni.

– Zieleń pojawi się w miejscach, które nie były wykorzystywane przez kierowców, rowerzystów, czy też pieszych. Posadzone zostaną rośliny naprzemiennie kwitnące: krzewy ozdobne, wieloletnie byliny. Łącznie ponad 700 sztuk, w tym m.in. róże, bergenie, trawy ozdobne. W ramach wiosennej rewaloryzacji planowane jest odtworzenie 9 sztuk drzew. Pojawią się również rośliny cebulowe w liczbie ponad 2 000 sztuk. Całość ma kosztować 90 tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że ul. Stablewskiego przechodzi zieloną metamorfozę od kilku lat. W latach 2016-2017 obsadzenia prowadzone były na odcinku pomiędzy ul. Kasprzaka, a Jarochowskiego. Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania, w 2020 roku, zieleń pojawiła się na uwolnionym od samochodów, odbrukowanym pasie na chodniku pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka. Teraz nasadzenie będą na tzw. dolnym Łazarzu, po południowej stronie ulicy, od ul. Głogowskiej do Lodowej – przekonuje Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM.

To nie jedyne nasadzenia zielenią w tym roku na Łazarzu. Zieleń pojawi się również na ul. Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Matejki) i ul. Jarochowskiego (na odcinku za ul. Hetmańską). Prace zieleniarskie są w tych miejscach skoordynowane z remontami chodników.

– Wprowadzanie i odtworzenie roślinności przyulicznej na Łazarzu jest możliwe dzięki wdrożeniu strefy płatnego parkowania, a tym samym nowej organizacji ruchu, która w wielu miejscach przesunęła parkowanie samochodów na jezdnie. Pojawiły się przestrzenie, które można było wykorzystać pod nowe nasadzenia. Tak jest dla przykładu na ulicach: Kanałowej, Niegolewskich, Białej, Niecałej, Stablewskiego, Jarochowskiego czy Małeckiego – podsumowuje Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

W związku z prowadzonymi pracami w dniach 13, 14 i 15 marca wprowadzony zostanie zakaz parkowania i zatrzymywania się na ulicy Stablewskiego (pomiędzy Dmowskiego i Głogowską). Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami – koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: