Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Stablewskiego remontują chodnik i posadzą 3 tysiące roślin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Stablewskiego remontują chodnik i posadzą 3 tysiące roślin
09-11-2022 07:01   Janusz Ludwiczak
Stablewskiego to kolejna ulica, na której prowadzone są prace związane z "odbrukowaniem". W ramach wartej nieco ponad ćwierć miliona złotych inwestycji wyremontowany zostanie chodnik po południowej stronie ulicy, pomiędzy Głogowską i Dmowskiego. Wiosną posadzonych zostanie tutaj 3 tysiące roślin.

Prace na ulicy Stablewskiego rozpoczęły się w ostatnim tygodniu października. Obecnie remontowany jest chodnik po południowej stronie ulicy, na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. W dalszym etapie roboty prowadzone będą na odcinku od Lodowej do Dmowskiego (również po stronie południowej).

– W tym roku prowadzone będą prace brukarskie – remont i odbruki. Te ostatnie mają odbywać się w miejscach, które nie są wykorzystywane przez kierowców, pieszych i rowerzystów. Następnie będzie można przystąpić do nasadzeń zieleni. Prace w zakresie założenia zieleni będą prowadzone wiosną 2023 r. Planowane jest wprowadzenie roślin naprzemiennie kwitnących w tym krzewów ozdobnych i wieloletnich bylin. Pojawią się również rośliny cebulowe. Łącznie posadzonych zostanie około trzech tysięcy roślin. To wpłynie na znaczną poprawę estetyki przestrzeni – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Inwestycja, którą realizuje przedsiębiorstwo M-Bud-Trans Michał Pawlicki z Lubonia będzie kosztować nieco ponad ćwierć miliona złotych (255 394,25 zł), z czego 250 tys. zł przekazałą Rada Osiedla Św. Łazarz.

To kolejna ulica, na której prowadzone są "odbruki" i nasadzenia zieleni.

– W ostatnich miesiącach zieleni przybyło na Łazarzu za sprawą wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Nowa organizacja ruchu przeniosła w wielu miejscach parkowanie samochodów na jezdnie. To spowodowało, że można było posadzić zieleń, wykorzystując do tego niedostępne wcześniej przestrzenie na ulicach: Niegolewskich, Białej, Niecałej, Stablewskiego, Jarochowskiego, Małeckiego i Sikorskiego. W ramach prac odbrukowano ponad 3100 metrów kwadratowych utwardzonej powierzchni, posadzono 31 drzew i ponad 4300 krzewów – wylicza Agata Kaniewska z ZDM.

A jak już informowaliśmy kilka dni temu zakończyły się prace na ulicy Kanałowej, na której posadzono ponad 550 roślin wieloletnich i 700 hiacyntów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: