Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziedziniec SP33 przy Arenie zostanie "odbrukowany" – boisko "zazieleni się" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziedziniec SP33 przy Arenie zostanie "odbrukowany" – boisko "zazieleni się"
11-10-2022 06:30   Janusz Ludwiczak
Miasto przyznało grant w wysokości 700 tys. zł na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie dziedzińca" przy Szkole Podstawowej nr 33 w pobliżu hali Arena.

22 czerwca Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta – osiedli na 2022 rok. Łazarski samorząd ubiegał się o środki na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie" placu przy Szkole Podstawowej nr 33 i zadrzewienie przestrzeni.

Na ten cel łazarski samorząd zabezpieczył w przyszłorocznym budżecie 127 700 złotych.

– Celem projektu jest odbetonowanie dziedzińca przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego i stworzenie z niego przyjaznej, zielonej, zadrzewionej przestrzeni. Obecnie dziedziniec jest dużą, wyasfaltowaną „wyspą ciepła’, niemal pozbawioną zieleni. Celem projektu jest usunięcie bitumicznej nawierzchni z placu, posadzenie drzew, stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni, z uwzględnieniem małej retencji i adaptacji do zmian klimatu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Osiedla Św. Łazarz.

Miasto przyznało dotację w wysokości 700 tysięcy złotych dla Rady Osiedla Św. Łazarz na realizację projektu.

W sumie o granty ubiegało się 21 rad osiedli. Do rozdania było łącznie 7 mln zł. Oprócz Łazarza środki przyznano m.in. dla Jeżyc na modernizację Sali Amarantowej wraz z foyer Domu Tramwajarza (692 369 zł), dla Ogrodów na modernizację terenu pętli tramwajowej na Placu Waryńskiego (680 374 zł) czy dla Sołacza na modernizację oświetlenia w Parku Sołackim (671 700 zł).

Radzie Osiedla Św. Łazarz udało się wygrać konkurs grantowy ostatni raz w 2016 r. na modernizację Placu Nowakowskiego.


R E K L A M A

Komentarze (2)

31-10-2022 12:36:16
Qshu
Bardzo dobre pytanie. Mam wrażenie, że wraz ze zmianami w RO przestał ukazywać się biuletyn. Dziwne. Może to też przez to, że radna Szeszuła aktualnie mieszka w Warszawie. Czy to w ogóle można? Mieszkać 300 km od miasta, którego jest się radnym - dziwne!!!
23-10-2022 10:03:04
Mieszkaniec lazarski
Mam pytanie kandydaci na radnych osiedlowych deklarowali kontakt z mieszkańcami.A od roku nie ma biuletynu osiedlowego ,jak to się ma do deklaracji,brak także aktualnych ważnych dla mieszkańców informacji ,tylko kilka olakacikoe i imprezach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: