Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski znów zamieni się w ciuchland – wraca Babi Targ - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski znów zamieni się w ciuchland – wraca Babi Targ
16-09-2022 08:15   Janusz Ludwiczak
W niedzielę na Rynku Łazarskim odbędzie się "Plenerowy Babi Targ", na którym nie tylko panie będą mogły kupić lub wymienić sukienki, żakiety, garsonki, buty czy torebki. W trakcie wydarzenia organizatorzy przeprowadzą także zbiórkę ubrań dla uchodźców z Ukrainy.

W ramach akcji wietrzenia szaf panie będą mogły sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki.

– Idea Babiego Targu jest taka, żeby wziąć ubrania, które leżą zagrzebane gdzieś na dnie szafy przynieść tutaj i wymienić się. Często rzeczy, których my już nie potrzebujemy w szafie innej osoby mogą znaleźć drugie życie, okazać się bardzo przydatne. Doskonale działa to w przypadku dziecięcych ubranek, kiedy bardzo szybko przestają być przydatne. Jeśli nie dojdzie do wymiany można sprzedać lub kupić ubrania za przysłowiowe grosze – tłumaczy Joanna Stankiewicz, współorganizatorka Babiego Targu.

– Warto przyjść i poszukać czegoś dla siebie, bo Babi Targ to nie tylko doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię ale również świetna alternatywa dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu – dodaje Joanna Stankiewicz.

Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, w którym wezmą udział lokalne i ukraińskie rękodzielniczki i rzemieślniczki, a Leśna Polana zaprosi na warsztaty do strefy malucha.

Podczas Babiego Targu zorganizowana zostanie także zbiórka ubrań dla uchodźców z Ukrainy. Dary trafią do punktu przy ul. Ratajczaka 20, zarządzanego przez Pogotowie Społeczne. Szczególnie poszukiwane są: przejściowe, jesienne oraz zimowe ubrania dla kobiet i mężczyzn, odzież dla młodzieży (powyżej 116 cm), torebki, walizki, plecaki i obuwie.

Babi Targ odbędzie się na Rynku Łazarskim w najbliższą niedzielę, 18 września w godz. od 12:00 do 15:30. Wstęp dla odwiedzających jest bezpłatny.


Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej "niezapominajce" – www.niezapominajka.lazarz.pl.


R E K L A M A

Na zdjęciach poprzedni Plenerowy Babi Targ, który odbył się w maju na Rynku Łazarskim
Fot: Roman Modrzyński (1-4), Aleksandra Stefaniak-Kałużna (5-8)/archiwum Lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan"

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: