Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan"
02-08-2022 13:24   Janusz Ludwiczak
Przy wejściu do pływalni letniej w Parku Kasprowicza nie ma już Givebox-a, czyli szafy, w której można było zostawić niepotrzebną nam odzież czy książki.

"Givebox Łazarz", czyli wspólna szafa, w której można było pozostawić niepotrzebne rzeczy na użytek innej osoby w potrzebie znajdowała się w Parku Kasprowicza, w pobliżu wejścia na pływalnię letnią od grudnia 2016 roku. Niestety łazarski "Givebox" musiał zostać zdemontowany.

– Dostaliśmy sygnał od Zarządu Zieleni Miejskiej, że w związku z rewitalizacją Parku Kasprowicza musimy usunąć szafę, ze względu na bałagan, jaki ona generuje, pomimo, iż zawsze staraliśmy się utrzymać porządek. Jesteśmy wdzięczni, że przez prawie sześć lat mogła ona funkcjonować, to i tak jest rekord w Poznaniu, a chyba nawet w Polsce – mówi portalowi Lazarz.pl Kalina Olejniczak z Podzielni, jedna z pomysłodawczyń "Giveboxa".

Podobny los spotkał też jeżycki Givebox, który znajdował się przy Domu Tramwajarza, który również został zlikwidowany jakiś czas temu.

– Być może uda znaleźć się inną lokalizację dla "Givebox Łazarz". Może ktoś chce przyjąć szafę pod swoje skrzydła? – dodaje Kalina Olejniczak.

Organizatorzy proszą równocześnie, by nie zostawiać worków z odzieżą, książkami i innymi artykułami w Parku Kasprowicza. Ciuchy można zanieść do najbliższego kontenera na używaną odzież przy ul. Morawskiego 13 lub do Po-Dzielni przy ul. Głogowskiej 27.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: