Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ludzie z żelaza" biegali od Targów przez Park Wilsona pod Arenę {◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ludzie z żelaza" biegali od Targów przez Park Wilsona pod Arenę {◎GALERIA ZDJĘĆ}
06-09-2022 00:29   Janusz Ludwiczak
Blisko 900 osób wzięło udział w zawodach triatlonowych Ironman Poznań. Trasa kolarska prowadziła z Kiekrza do ulicy Bukowskiej. Po zostawieniu rowerów triathloniści biegali przez Łazarz – alejkami Parku Wilsona, ulicą Wyspiańskiego, wokół Areny i Parku Kasprowicza. Zawodnicy mieli do pokonania czterokrotną pętlę o długości 21 km.

Poznań był trzecim po Gdyni i Warszawie miastem, w którym w niedzielę organizowane były zawody Ironman Poland. "Ludzie z żelaza" mieli najpierw do przepłynięcia 1,9 km w Jeziorze Kierskim. Następnie zawodnicy wsiedli na rowery i przejechali 90 km drogami prowadzącymi m.in. przez Lusowo, Buk i Duszniki. Po przejechaniu ulicą Bukowską triathloniści odstawili rowery i rozpoczęli bieg. Zawodnicy mieli do pokonania cztery kółka prowadzące z Targów przez ulicę Parkową, Park Wilsona i dalej ulicami Berwińskiego i Wyspiańskiego do Parku Kasprowicza.

Zwycięzcą Enea Ironman 70.3 okazał się Robert Wilkowiecki, który zawody ukończył w czasie 3 godzin 43 minut i 27 sekund. Drugi na mecie był Kacper Stępniak z czasem 3:44:39. Podium uzupełnił reprezentant Finladii Henrik Goesch, osiągając czas 3:47:01.

Wśród pań najlepsza okazała się reprezentantka Holandii, Diede Diederiks pokonując dystans w czasie 4:10:07. Za nią na podium uplasowała się Anne Reischmann z Niemiec (4:11:33). Trzecia triatlon ukończyła Lottie Lucas z Zjednoczonych Emiratów Arabski (4:19:08).

W sumie w zawodach triatlonowych wzięło udział 880 osób.

Dodajmy, że w związku z organizacją wydarzenia zamknięte dla ruchu były m.in. ulice Bukowska, Grunwaldzka (od MTP do Matejki), Berwińskiego i Matejki. Objazdami kursowały autobusy linii nr 145, 148, 159, 163, 169, 177 i 182.

Trasa biegowa triathlonu prowadziła przez Łazarz:

Map: mat.org.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: