Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

6 tysięcy osób przebiegło przez Łazarz w 14. Poznań Półmaratonie {◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
6 tysięcy osób przebiegło przez Łazarz w 14. Poznań Półmaratonie {◎GALERIA ZDJĘĆ}
05-04-2022 00:49   Janusz Ludwiczak
Wietrzna i chłodna pogoda (przy temperaturze 4°C) nie odstraszyła zawodników poznańskiego półmaratonu, którego trasa już po raz 6. prowadziła ulicami Łazarza.

Na liście startowej zapisało się 6823 zawodników, z czego w niedzielę na starcie pojawiło się 6010 osób. Biegacze mieli do pokonania ponad 21-kilometrową trasę, która prowadziła ulicą Grunwaldzką i dalej przez rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, z nawrotem przy cmentarzu Junikowskim i następnie ulicami: Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską na Dolną Wildę, następnie przez Centrum do Kaponiery, skąd zawodnicy ulicami Bukowską i Grunwaldzką biegli do mety, która znajdowała się na Placu św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Bieg udało się ukończyć w sumie 5995 zawodnikom (dla porównania w poprzednim, który odbył się w październiku było ich 4897).

Na ulicy Arciszewskiego, czyli na 9 kilometrze biegu znajdował się punkt żywieniowy, w którym biegacze otrzymywali wodę i dawkę energetyczną w postaci bananów, czekolady czy kostek cukru.

Kilometr dalej, na ulicy Hetmańskiej, w pobliżu Nehringa zawodnicy przebiegali po specjalnej macie, która liczyła czas po przekroczeniu 10 kilometra. Pierwsi zawodnicy w tym miejscu pojawili się dokładnie po 28 minutach i 53 sekundach.

Podium 14. Poznań Półmaraton w całości należało do zawodników i zawodniczek z Afryki. Wśród panów zwycięzcą został Etiopczyk, Sikiyas Adame, który do mety dobiegł w czasie 1 godziny i 49 sekund. Tuż za nim był Kenijczyk Adisu Tafere z czasem 1 godzina, minuta i 15 minut. Na podium znalazł się też drugi obywatel Kenii, Shadrack Chesir (1:01;27). Polak, Krystian Zalewski był dopiero 5. (1:03:12).

Wśród pań najszybsza była Marcyline Chelangat z Ugandy, która 21-kilometrową trasę przebiegła w ciągu 1 godziny, 9 minut i 24 sekund. Tuż za nią na mecie pojawiła się Kenijka, Lydia Simiyu (1:10:20), a sekundę po niej do mety dobiegła Tegegn Addisalem z Etiopii (1:10:21). Pierwsza Polka na mecie, Izabela Paszkiewicz była piąta (1:11:18).

Był to szósty półmaraton i 14. bieg w ogóle (wliczając maraton), którego trasa prowadziła właśnie przez Łazarz. 16 października zaplanowano 21. Poznań Maraton, którego uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 42 kilometrów i 195 metrów!


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: