Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zarząd Osiedla Św. Łazarz odwołany. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz nie będzie przewodniczącą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zarząd Osiedla Św. Łazarz odwołany. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz nie będzie przewodniczącą
26-05-2022 09:44   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz większością głosów odwołała dotychczasowy Zarząd Osiedla. Przewodniczącą nie będzie już Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, a podczas kolejnej sesji wybrane zostanie nowe prezydium. A dlaczego dotychczasowy zarząd został odwołany?

Wniosek o odwołanie Zarządu Osiedla Św. Łazarz złożyła radna Beata Szeszuła. Podpisało się po nim w sumie sześciu radnych: Dorota Koszal, Tomasz Naradowski, Maciej Nowak, Jakub Skurzyński, Amadeusz Smirnow i Beata Szeszuła.

– Jest kilka powodów dlaczego został złożony taki wniosek. Są problemy z komunikacją. Zarząd nie informuje reszty radnych o spotkaniach. Jako członkini Zarządu nie widzę przygotowywanych uchwał, przygotowuje je przewodniczący rady [Andrzej Janowski – przyp. red.]. Pojawiły się sytuacje, że przewodnicząca Zarządu wygłaszała inne stanowisko niż Rada Osiedla. Przewodnicząca zgłaszała uwagi jako swoje, bez konsultacji z radą. Potrzebne są zmiany – argumentowała radna Beata Szeszuła, członek Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Jestem zaskoczona tym działaniem. Chciałabym poznać konkretne powody. Nie mam sobie za dużo do zarzucenia. Jako przewodnicząca Zarządu mam prawo do rozmawiania z jednostkami miejskimi i nie muszę wszystkim mówić o każdym działaniu. Często brakuje rąk do pracy. Zamieszczane powinny być wpisy na facebooku. Mieszkańcom należy się informacja. Prosiłabym wnioskodawczynię o konkretne przykłady. Jeśli uważacie, że coś jest źle to chciałabym to wcześniej usłyszeć. Mogliśmy o tym porozmawiać – powiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, dotychczasowa przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Następnie głos zabrali kolejni radni.

– Też jestem zaskoczona tym wnioskiem. Wszystkie pisma, informacje są zamieszczane na grupie. Od kilku miesięcy wnioskodawczyni nie odnosi się do spraw. Zaniedbała stronę na facebooku, stronę internetową i gazetkę – stwierdziła radna Sylwia Badzińska i zastępcza przewodniczącej Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Od pewnego czasu zanika poprawna komunikacja. Trzy lata temu startowaliśmy razem, mieliśmy plany i co się stało? – zaznaczył radny Roman Modrzyński, wiceprzewodniczący Zarządu.

– Również jestem zaskoczona. Szkoda, że osoby, które podpisały się pod wnioskiem wcześniej nie zgłaszały żadnych uwag – dodała radna Joanna Ellmann, członek Zarządu.

Byli jednak radni, którzy mieli inne zdanie.

– A mnie to wcale nie dziwi, że taki wniosek został złożony. Jakość komunikacji nie idzie ku lepszemu – uważa radny Wojciech Kosiedowski, który był członkiem Zarządu.

– Popieram ten wniosek. Nie może być tak, że przeforsowywana jest uchwała dotycząca studium poprzez uchwałę zarządu. Powinna o tym decydować cała rada osiedla – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Następnie przeprowadzone zostało niejawne głosowanie. By Zarząd Osiedla został odwołany musiała się za tym opowiedzieć ponad połowa radnych (czyli 11 osób). I tak 12 radnych było za, 6 było przeciw.

– Dziękuje za całą pracę całemu Zarządowi. Życzę powodzenia następcy. Mam nadzieję, że osiedle na tym nie straci. Będę bacznie się przypatrywać dalszym działaniom – podsumowała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, odwołana przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

W Zarządzie Osiedla Św. Łazarz zasiadali: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz – przewodnicząca, zastępcy: Sylwia Badzińska i Roman Modrzyński, członkowie Zarządu: Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Franciszek Sterczewski, Beata Szeszuła.

Łazarscy radni mają teraz miesiąc na wybranie nowego Zarządu.

Obszerną relację z pozostałej części sesji i innych podjętych uchwał przedstawimy w kolejnym artykule.


Komentarze (16)

29-05-2022 19:02:49
wyborca
Radny R.Modrzyński w ankiecie na radnego w roku 2019 napisał; PORAŻKA poprzedniej Rady : ↓ brak poprawnej komunikacji z mieszkańcami, ↓ brak poprawnej komunikacji wewnętrznej w Radzie Osiedla W powyższym wywiadzie powiedział; Od pewnego czasu zanika poprawna komunikacja. Trzy lata temu startowaliśmy razem, mieliśmy plany i co się stało? No właśnie co się stało, albo popełniacie te same błędy albo nie umiecie pracować w zespole dla dobra mieszkańców.tak sadze że tutaj każdy gra na siebie bo wybory blisko.
29-05-2022 11:41:29
Łazarzanin
@szczun zez łazarza: Sprawdź w sobie w uchwałach: https://www.lazarz.pl/?id=347. Radni dostają diety. Od 50 do 600 złotych. Wielkich kokosów z tego nie ma.
29-05-2022 08:49:51
szczun zez łazarza
ile dostajecie kasy za bycie w radzie ?
28-05-2022 23:07:32
mieszkniec
A ten Zawieja co się tak w sprawie uaktywnił i obronę byłej przewodniczącej zarządu? Chyba prowadzi polityczną wendettę wobec RO bo jak przyjeżdża na Łazarz to nie może już za darmochę parkować, a wiadomo, że mentalnie to on nawet za dziadersem Grobelnym... zresztą na jego miejscu bym milczał bo gdyby nie partyjni koledzy, którzy ciągną go góry to jego "kariera" wyglądałaby zupełnie inaczej... A jak coś panie Zawieja chce Pan zrobić dla Łazarza to niech Pan załatwi wydłużenie godzin płatnej strefy parkowania, zamiast tracić czas na wypisywanie na fb
28-05-2022 13:53:56
Ania
Walka o stołki na szczeblu lokalnym, nowi pewno po załatwieniu swoich interesów znowu nic nie będą robić i znowu zmiana. Ciekawe czy ktoś wreszcie naprawdę zacznie naprawiać tę dzielnicę i zatrzyma masowe wyprowadzki
28-05-2022 09:06:59
Niezadowolony
Niezadowolony jestem z rady - co zrobić żeby ją odwołać całą za tą destrukcje naszej dzielnicy?
28-05-2022 03:44:09
szczun zez łazarza
czas na likwidację zwężeń na Głogowskiej i likwidację dróg rowerowych
27-05-2022 09:57:58
mieszkaniec
@MARAS: Ale to nie Rada Osiedla została odwołana tylko zarząd - 6-osobowe prezydium. Rada osiedla zostaje nadal. To tak samo jakby został odwołany minister, ale jest dalej posłem.
27-05-2022 09:25:45
MARAS
RADA OSIEDLA ODWOŁANA I BARDZO DOBRZE , BO SŁABO ZAJMOWAŁA SIE LOSEM MIESZKANCÓW, POZAMYKALI ULICE , POROBILI DUZO ZAMIESZANIA Z STREFĄ PŁATNEGO POSTOJU , ZABRALI MIEJSCA PARKINGOWE, A ULICY KOLEJOWEJ NAWET NIE ZACZELI. W KÓŁKO GADAJĄ , GADAJĄ, GADAJA I ROBIA ŚCIEŻKI ROWEROWE ..... MASAKRA96d4
27-05-2022 03:53:50
Z Lazarza
No i dobrze. Nic nie robiła tylko fotki i lansowanie. A w ogóle to czemu oni nie spotykaja się osobiście tylko jeszcze wszystko przez internet. Tak to mozna być jednocześnie w kilku miejscach
26-05-2022 17:44:59
As
Do @Ja no i dobrze że popłynęła...
26-05-2022 17:28:02
Ewa
Dopiero teraz się pożarli... dziwne, że dopiero po 3 latach... Czas na Łazarz...
26-05-2022 15:56:14
Ja
Do @As: No i?
26-05-2022 12:40:06
Roman Modrzyński
Dzień dobry Małe sprostowanie Moja wypowiedź dotyczyła relacji w całej Radzie Osiedla Sw Łazarz,komunikacje Zarząd - radni uważam za poprawną
26-05-2022 11:36:11
As
To ta której nie pasowało że rynek w sobotę tylko do 14, że nie może tam zapłacić kartą i że dostała towar w foliowce....
26-05-2022 10:55:34
emeryt
Zbliżają się wybory.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: